ایسنا/ رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد از مهار دو مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این شهرستان طی روز جمعه ۳۱ مرداد ماه خبرداد.

«عباس حسن زاده» در این باره افزود: یک مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع روستای "سروک "رخ داده بود که با تلاش نیروهای منابع طبیعی مهار شد و زیر یک هکتار خسارت وارده این آتش سوزی بوده است.

وی اظهار کرد: یک مورد دیگر آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع منطقه "رهمالی" رخ داده که بخش از این آتش سوزی در حوزه شهرستان بویراحمد و بخشی در حوزه شهرستان دنا بوده است که در حوزه شهرستان بویراحمد ۵ هکتار خسارات وارد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: برای مهار و خاموش کردن این دو مورد آتش سوزی نیروهای منابع طبیعی، دهیاران و شوراهای روستای رهمالی کمک و همکاری کردند.

حسن زاده با بیان اینکه عامل آتش سوزی منطقه "رهمالی"شناسایی شده است، تصریح کرد: این فرد در حال آتش زدن پسماند زمین زراعی خود بود که بعلت سهل انگاری و خارج شدن آتش از کنترلش به عرصه های منابع طبیعی سرایت کرد. آتش سوزی سروک نیز بعلت خطای انسانی بوده است اما دقیق مشخص نیست.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۲ مورد آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع شهرستان بویراحمد رخ داده که ۲۴۲ هکتار از جنگل‌ها و مراتع شهرستان طعمه حریق شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar