فارس/ مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در مرداد امسال شاخص کیفیت هوا در شهر تهران ۲۰ روز قابل قبول و ۱۱ روز بالاتر از حد مجاز قرار گرفت.

 محسن روشنی مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره وضعیت هوای تهران در مرداد اظهار داشت: بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوا در پایتخت، طی دومین ماه تابستان کیفیت هوا 20 روز در شرایط قابل قبول، 10 روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز نیز در شرایط ناسالم برای همه افراد قرار داشت.
وی با اشاره به اینکه آلاینده ازن علت آلودگی هوا طی تمام روزهای آلوده مرداد بود، تصریح کرد: این در شرایطی است که در تیر نیز غلظت آلاینده ازن طی ۲۰ روز فراتر از حد مجاز رفت و علت همه روزهای آلوده در تیر نیز افزایش غلظت آلاینده ازن بود.
 مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوا در ادامه درباره آلاینده ازن توضیح داد: ازن گازی است که در صورت افزایش شدت تابش نور خورشید و بالا رفتن دما و البته وجود برخی آلاینده‌های دیگر نظیر اکسیدهای نیتروژن و ترکیبات آلی فرار، تولید و در هوا منتشر می‌شود و به همین علت در روزهای گرم سال شاهد افزایش غلظت این گاز هستیم و هر چه از شدت گرمای هوا کاسته شود از غلظت این گاز نیز کاسته خواهد شد.
روشنی درباره چرایی افزایش تعداد روزهای آلوده در تابستان گفت: از ابتدای امسال محاسبه شاخص کیفیت هوا بر اساس استاندارد سختگیرانه‌تری انجام می‌شود و یکی از دلایل افزایش تعداد روزهای آلوده آلاینده ازن، همین موضوع است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar