ميزان/ سخنگوي آموزش و پرورش شهر تهران به تشريح پروتکل‌هاي بهداشتي براي استفاده از مدارس در صورت درخواست هيات‌هاي مذهبي پرداخت.
 
  «مسعود ثقفي»، سخنگوي آموزش و پرورش شهر تهران به تشريح برخي پروتکل‌هاي بهداشتي براي استفاده‌ هيات‌هاي مذهبي از حياط مدارس پرداخت و گفت: با عنايت به فرارسيدن ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام و درخواست برخي از هيئات مذهبي جهت برگزاري مراسم عزاداري در فضاي حياط مدارس و با توجه به دستور وزير محترم کشور اين مساله مورد توجه قرار گرفت.
وي ادامه داد: به منظور اجرايي شدن کامل و اعمال نظارت دقيق بر پروتکل‌هاي بهداشتي در خصوص دستورالعمل ضوابط برگزاري مراسم عزاداري ايام محرم و صفر امسال ارائه معرفي نامه رسمي مساجد و هيئات مذهبي از مرکز رسيدگي به امور مساجد و سازمان تبليغات استان تهران به ادارات مناطق ۱۹ گانه آموزش و پرورش شهر تهران و ارائه بيمه نامه حوادث يا مسئوليت مدني توسط ائمه جماعات و مسئولين هيئات مذهبي به مدير مدرسه ضروري است.
ثقفي خاطرنشان کرد: مدارس بايد قراردادي را مبني بر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و ساير موارد از طرف ائمه جماعات مساجد و مسئولين هيئات مذهبي با مدير مدرسه براي استفاده از فضاي مدرسه صرفا محدود به حياط و سرويس بهداشتي از تاريخ سي‌ام مرداد ماه لغايت دهم شهريورماه به امضا برسانند.
سخنگوي آموزش و پرورش شهر تهران تصريح کرد: با توجه به ايام بازگشايي مدارس (۱۵ شهريور ماه) بايد بلافاصله تجهيزات مستقر در مدرسه بعد از اتمام مراسم، تخليه، نظافت، رفع معايب احتمالي، ضد عفوني و تحويل مديريت مدرسه شود.
ثقفي خاطرنشان کرد: زمان استفاده از فضاي مدرسه در ايام اشاره شده از ساعت ۱۴ تا ۲۳ در روز‌هاي اول تا هشتم محرم و از ۷ صبح تا ۲۴ در روز‌هاي نهم و دهم محرم است.
وي با بيان اينکه هيات‍‌ها اجازه مسقف نمودن فضا‌ها و تعبيه سايه بان و چادر و ... تحت هر عنوان را ندارند، تصريح کرد: در صورت تقاضا و موافقت هيئت‌ها و وجود ظرفيت مي‌توان حياط مدرسه را همزمان در اختيار چند هيأت قرار داد.
سخنگوي آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: اعضاي هيأت امناي هيئات مذهبي و مساجد مي‌بايست کتبا مسئوليت تمام اتفاقات احتمالي را در زمان برگزاري مراسم تقبل کنند.
وي تاکيد کرد: رعايت بهداشت محيط و همچنين حراست از کليه فضا‌ها و تجهيزات مدرسه بر عهده ائمه جماعات مساجد و رؤساي محترم هيئات مذهبي بوده و آموزش و پرورش هيچگونه تعهد و مسئوليتي در اين خصوص ندارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar