ايرنا/ رييس مرکز سلامت محيط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي درباره برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي گفت: برپايي ايستگاه‌هاي صلواتي براي جلوگيري از تجمع مردم ممنوع و در پروتکل‌هاي بهداشتي قيد شده، زيرا مردم تجمع کرده و نذورات دست به دست مي‌شود و احتمال ابتلا به بيماري بالا مي‌رود.

احمد جنيدي روز شنبه درباره برپايي چادرها و ايستگاه‌هاي صلواتي افزود: مردم براي تبرک در اين ايستگاه‌هاي صلواتي ممکن است تجمع کنند. توصيه ما اين است که از ابتداي محرم نيت کرده و غذا را با نيت امام حسين (ع) تهيه کنند.
وي ادامه داد: مراجع ديني نيز توصيه کرده‌اند که اگر نذرها قابل تبديل است به مواردي مانند ماسک تبديل شود. همچنين مردم مي‌توانند جيره خشک را تهيه کرده و به نيازمندان بدهند.
جنيدي گفت: مقام معظم رهبري هم توصيه فرموده‌اند که اگر نذر قابل تبديل است، انجام شود. حالا اگر نذر قابل تبديل نيست، با نظارت کارشناسان بهداشتي مي‌توانند پخت را انجام داده و بعد در منازل تحويل بدهند. نه اين‌که مردم در جايي تجمع کنند. مشکل در همين تجمع است که احتمال ابتلا به ويروس کرونا بالا مي‌رود.

به گزارش ايرنا، بر اساس اعلام ستاد ملي مقابله با کرونا، برگزاري مراسم عزاداري محرم فقط در فضاهاي باز و با رعايت فاصله گذاري مجاز است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar