آخرين خبر/ به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون ورودي مقطع دکتري «Ph.D» (نيمه‌متمرکز) سال 1399 مي‌رساند؛ کارنامه نتايج اوليه آزمون مذکور امروز (شنبه مورخ 99/06/01) بر روي درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني www.sanjesh.org  قابل مشاهده است.

به گزارش سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان آزمون ورودي مقطع دکتري 99 مي‌توانند با استفاده از شماره داوطلبي يا شماره پرونده و همچنين مشخصات شناسنامه‌اي داوطلب (نام‌خانوادگي و نام، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) به کارنامه نتايج اوليه آزمون خود دسترسي يابند.

آن‌دسته از داوطلباني که براساس مندرجات کارنامه اوليه، مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي گرديده‌اند، مي‌بايست از روز دوشنبه مورخ 99/06/03 تا روز چهارشنبه مورخ 99/06/05 نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌هاي انتخابي خود (حداکثر 50 کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحاني که در آن آزمون داده‌اند، در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان اقدام نمايند.

به اين‌دسته از داوطلبان توصيه مي‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و اطلاعيه‌هاي مرتبط با آن اقدام نموده، سپس کدرشته‌محل‌هاي مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌هاي مربوط به رشته امتحاني انتخاب و اولويت‌ها را به ترتيب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت انتخابهاي خود اقدام نمايند. (دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين آزمون از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان در روز يکشنبه مورخ 99/06/02 در اختيار داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قرار خواهد گرفت).

لازم به توضيح است اسامي معرفي‌شدگان داراي حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسي سوابق علمي و پژوهشي و ...) همراه با برنامه زماني مراجعه به دانشگاههاي مجري در دهه سوم شهريورماه 99 از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر خواهد شد. 

ضمناً نظر داوطلبان گرامي را به موارد زير جلب مي نمايد:

1-به اطلاع آن‌دسته از داوطلباني که با توجه به مفاد کارنامه نتايج اوليه، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسي معارف اسلامي (کدرشته امتحاني 2180) گرديده و مايل به انتخاب کدرشته‌محل‌هاي مربوط به گرايش مدرسي معارف اسلامي هستند، مي‌رساند از آنجا که شرط ورود داوطلبان متقاضي در کدرشته امتحاني مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمي لازم، احراز شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، نتيجه مصاحبه‌اي مي‌باشد که توسط مديريت جذب و ارزشيابي معاونت آموزشي، پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاهها انجام خواهد شد، لذا اين‌دسته از داوطلبان چنانچه در رديف معرفي‌شدگان داراي حدنصاب براي انجام مراحل مصاحبه قرار گيرند، لازم است حداکثر تا 7 روز پس از اعلام نتايج معرفي‌شدگان (در دهه آخر شهريور ماه 99)، براي طي مراحل پذيرش به پايگاه اطلاع‌رساني معاونت آموزشي، پژوهشي استادان و دروس معارف اسلامي (به نشاني www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذکور باشند. بديهي است عدم ثبت‌نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌گردد. در پايان لازم به ذکر است که در گزينش نهايي وضعيت علمي داوطلباني که مبادرت به تکميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي خود در موعد مقرر ننمايند و يا نتيجه مراحل مذکور از سوي معاونت مذکور به صورت منفي به اين سازمان اعلام گردد، مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.

2- داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته مي باشند و علاقه مند به انتخاب رشته هاي دانشگاههاي آزاد اسلامي هستند، لازم است به درگاه دانشگاه مذکور به آدرس www.azmoon.org مراجعه و بر اساس اطلاعيه‌هاي مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع‌رساني خواهد شد، اقدام نمايند.

3- داوطلبان علاقه مند به انتخاب هر يک از کد رشته هاي امتحاني مربوط به دانشگاههاي جامع امام حسين (ع) و علوم انتظامي امين که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره هاي غيرروزانه شده اند، در صورت تمايل و دارابودن شرايط لازم مطابق توضيحات مندرج در دفترچه مي‌توانند کد رشته محل هاي مربوط به دوره هاي روزانه دانشگاههاي ذيربط را نيز انتخاب نمايند.

باتوجه به عدم پذيرش حضوري داوطلبان به منظور جلوگيري از شيوع ويروس کرونا و در جهت تسريع در بررسي و ثبت درخواستها به صورت الکترونيکي، متقاضيان مي توانند به سيستم پيشخوان خدمات الکترونيکي سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org  مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمايند. پس از ثبت درخواست، براي داوطلب شماره نامه و کدرهگيري از طريق پيام کوتاه ارسال مي شود. داوطلبان مي توانند پس از دريافت شماره و کد رهگيري از طريق پيام کوتاه، به پورتال رهگيري الکترونيکي مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرين وضعيت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً داوطلبان درصورت لزوم ميتوانند سئوال يا سئوالات خود را از روز شنبه 99/06/01 لغايت روز پنجشنبه 99/06/06 با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش آموزش کشور  و يا در روزها و ساعات اداري با شماره تلفن 42163-021 در ميان بگذارند. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar