شرق/ مردي ميانسال که با تعارف مواد خوراکي به مسافران، آنان را بيهوش و اموال باارزش‌شان را سرقت مي‌کرد، دستگير شد.

جواني حدودا 25‌ساله بيست‌و‌يکم مرداد با مراجعه به واحد گشت کلانتري 208 ترمينال جنوب به مأموران اعلام کرد چند روز پيش مردي حدودا 50‌ساله پول و تلفن همراه او را سرقت کرده و پس از گذشت چند روز مجددا اين شخص را داخل پايانه مسافربري ديده است.

جوان مال‌باخته ادامه داد: هفته گذشته براي رفتن به يکي از استان‌هاي مرکزي کشور به پايانه جنوب رفته بودم. مدتي به زمان حرکت اتوبوس مانده بود، تصميم گرفتم در يکي از آلاچيق‌هاي داخل پايانه کمي استراحت کنم. داخل آلاچيق نشسته بودم که مردي حدوداً 50‌ساله به سمتم آمد و با طرح دوستي خواهش کرد آنجا بنشيند. چند دقيقه‌اي بيشتر از حضور اين شخص نگذشته بود که از من پرسيد «صبحانه خورده‌اي؟». زماني ‌که متوجه شد من هنوز صبحانه نخورده‌ام، از داخل کيفش کيک و آبميوه درآورد. يکي از آنها را به من داد و خودش نيز مشغول خوردن صبحانه شد. بدون آنکه به قصد و نيت واقعي اين شخص مشکوک شوم، کيک و آبميوه را خوردم. هنوز چند دقيقه‌اي نگذشته بود که دچار سردرد شديد شدم و در ادامه بيهوش شدم.

پس از چند ساعت که به هوش آمدم، متوجه سرقت تلفن همراه و همه پول همراه خود شدم و از آن شخص نيز هيچ خبري نبود. پس از بازگشت به تهران تصميم گرفتم او را پيدا کنم. اطمينان داشتم اين مرد را در پايانه پيدا خواهم کرد تا اينکه بالاخره موفق شدم اين شخص را شناسايي کنم. مأموران کلانتري 208 پايانه مسافربري جنوب با توجه به اظهارات مال‌باخته، شناسايي و دستگيري متهم را در دستور کار قرار دادند و با گشت‌زني‌هاي هدفمند موفق شدند متهم را بازداشت و در بازرسي از کيف و کوله‌پشتي‌اش، تعدادي از اموال مسروقه از‌جمله تلفن همراه مال‌باخته را کشف کنند. متهم پس از انتقال به کلانتري، در اظهارات اوليه مدعي شد فقط همين يک سرقت را انجام داده است؛ اما با بررسي پرونده‌هاي مشابه و در پي مراجعه يکي ديگر از مال‌باختگان به کلانتري و شناسايي متهم، او به‌ناچار لب به اعتراف گشود و به بيش از 10 فقره سرقت به شيوه بيهوشي از مسافران پايانه مسافربري جنوب تهران اعتراف کرد.

سرهنگ مراد مرازاده، رئيس کلانتري 208 پايانه مسافربري ترمينال جنوب درباره اين پرونده گفت: با توجه به اعتراف صريح متهم به سرقت‌هاي مشابه، شناسايي و دعوت از مال‌باختگان در دستور کار کلانتري 208 قرار گرفته است و از مال‌باختگاني که با اين شيوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته‌اند، دعوت مي‌شود تا براي شناسايي متهم و پيگيري شکايت خود به کلانتري 208 پايانه مسافربري جنوب مراجعه کنند. سرهنگ مرازاده خاطرنشان کرد: سرقت به شيوه بيهوشي از‌جمله روش‌هاي رايج سرقت است که در آن سارقان با تعارف‌کردن نوشيدني به افراد آنان را بيهوش و در نهايت اموال باارزش آنان را سرقت مي‌کنند. تکرار اين شيوه از سرقت در شرايطي همچنان از سوي سارقان رايج است که پليس بارها در اطلاع‌رساني‌هاي خود به شهروندان تأکيد کرده که از پذيرش مواد خوراکي به‌ويژه نوشيدني از افراد غريبه و ناشناس دوري کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar