تسنيم/ سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زيارت توضيحاتي درباره واريزي مرحله دوم هزينه سفر حج تمتع بيان کرد.

رضايي در پاسخ به اينکه با توجه به شرايط اقتصادي حاکم آيا پرداخت قسط دوم هزينه به نفع زائران است يا خير،گفت: با توجه به اينکه نرخ ارز اختصاصي به حج 99 با پيگيري سازمان حج و زيارت و نظر مساعد دولت براي حج آينده مصوب شده اين امر از افزايش هزينه سفر زائران ناشي از نوسانات ارزي جلوگيري مي‌کند. از اين رو، واريزي مرحله دوم هزينه سفر حج به نفع زائران است و به عبارتي با نرخ ارز حج 99 تشرف مي‌ يابند.
وي در زمينه اينکه چند درصد از زائران خواستار بازپس گيري قسط اول هزينه حج بوده اند، گفت: با توجه به اينکه زائران در مرحله نخست بخش اعظم هزينه سفر را پرداخت کرده‌اند و از آنجا که پرداخت مرحله دوم هزينه سفر اجباري نيست لذا درصد انصراف و بازپس گيري هزينه پرداختي بسيار اندک است.
رضايي در موضوع پيش بيني ميزان استقبال زائران از پرداخت هزينه مرحله دوم سفر حج ، اظهار کرد: آنچه براي سازمان حج و زيارت حائز اهميت است، صرفه و صلاح زائران است؛ در حال حاضر نيز صلاح زائر در پرداخت مرحله دوم هزينه سفر است تا بقيه ارز مورد نياز حج خريداري شود.
وي تصريح کرد: در واقع فارغ از ميزان مشارکت؛ مهم مصلحت زائران است که به اين مهم توجه ويژه مي شود ضمن اينکه در صورت عدم پرداخت هزينه مرحله دوم سفر توسط زائران، حق ثبت نام و تشرف آنها محفوظ مي ماند اما در سال تشرف مابقي هزينه با نرخ مصوب اعلامي همان سال بايد پرداخت شود.
سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زيارت همچنين در زمينه اينکه آيا سهميه حج زائر در صورت بازپس گيري همه هزينه اي دريافتي  اش در حج آينده باقي مي ماند، گفت: در صورت انصراف و دريافت کل هزينه پرداختي، زائر ثبت نامي از ليست کاروانهاي فعلي خارج مي‌شود و ثبت نام مجدد وي منوط به بودن جاي خالي به تناسب سهميه اختصاصي به کشورمان است.
وي تصريح کرد : علاوه بر اين هزينه پرداختي به طور قطع با نرخ جديد محاسبه مي شود و در عين حال با توجه به شرايط فعلي اقتصادي و نوسانات ارزي پيش‌بيني مي‌شود افزايش قيمت در اين رابطه وجود داشته باشد.
گفتني است دريافت مرحله دوم هزينه سفر زائران حج تمتع از ساعت 10 صبح امروز دوشنبه به مدت ده  روز آغاز شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar