مهر/ جانشين فرمانده انتظامي پايتخت از دستگيري ۵ تن از اعضاي باند بزرگ جعل مدارک تحصيلي و شناسايي دفاتر آنان در ۳ استان کشور توسط مأموران پليس امنيت عمومي خبر داد.

سردار حميد هداوند در تشريح جزئيات اين خبر اعلام کرد: مأموران مرکز عمليات پليس امنيت عمومي تهران بزرگ با اشرافيت بالاي خود و در پي يک کار دقيق علمي و پليسي از فعاليت شبکه بزرگ جعل مدارک تحصيلي در تهران و تعدادي از استان‌هاي مرکزي کشور مطلع و بلافاصله تحقيقات در اين زمينه را در دستور کار خود قرار دادند.

وي با بيان اينکه جاعلان در زمينه مدرک ديپلم، ليسانس، فوق ليسانس، دکترا، پزشکي، دندانپزشکي و طب سنتي فعال بودند، افزود: سرانجام با تلاش شبانه روزي مأموران مخفيگاه اين باند در يکي از مناطق شرقي شهر تهران شناسايي و طي يک عمليات ضربتي ۵ تن از اعضاي اصلي آن دستگير شدند.

سردار هداوند، خاطر نشان کرد: در بازرسي از مخفيگاه متهمان ۴۶ عدد مهر، هولوگرام‌هاي دانشگاهي، برگه‌هاي خام مدارک تحصيلي آماده تحويل، پرينتر، لپ تاپ، فلش مموري و حدود ۲۰۰ مدرک خام جعل شده کشف شد.

جانشين فرمانده انتظامي تهران بزرگ همچنين از شناسايي دفتر اين جاعلان در ۲ نقطه از استان تهران و همچنين دفاتر آنان در استان‌هاي اصفهان، البرز، فارس و قم خبر داد و گفت: با هماهنگي مقام قضائي اقدامات لازم نسبت به بسته شدن اين دفاتر انجام گرفته است.

اين مقام انتظامي تصريح کرد: تاکنون بيش از ۳ تن از همدستان و دلالان مرتبط با اين باند دستگير شده و تلاش‌ها براي دستگيري ساير افراد مرتبط با باند مذکور نيز همچنان در دستور کار مأموران پليس امنيت عمومي تهران بزرگ است.

سردار هداوند از شناسايي و احضار تعدادي از شاکيان و افرادي که مدارک تحصيلي، پزشکي و طب سنتي جعلي خود را از اين باند دريافت کرده بودند، خبر داد و گفت: با بررسي‌هاي به عمل آمده مشخص شد متهمان از اين طريق توانسته بودند در مجموع چندين ميليارد ريال درآمد کسب کنند.

جانشين فرمانده انتظامي پايتخت با هشدار به استفاده کنندگان از اسناد جعلي گفت: افرادي که از اسناد و مدارک جعلي استفاده مي‌کنند برابر قانون مجرم بوده و تحت تعقيب کيفري قرار مي‌گيرند.

اين مقام انتظامي با بيان اينکه قانون مجازات سختي را براي کساني که از مدارک و اسناد جعلي استفاده مي‌کنند در نظر گرفته است، اظهار داشت: ممکن است کساني عنوان کنند که قادر هستند مدارک جعلي معتبر را تهيه کنند اما شهروندان بايد هوشيار بوده و فريب اين افراد را نخورند و سعي کنند مدارک خود را از مراجع ذي صلاح تهيه کرده و مطمئن باشند هيچ فرد واسطه گري نيز نمي‌تواند مدارک معتبر را براي آنها تهيه کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar