تسنيم/ هشدار معاون وزير بهداشت جدي گرفته نشد تا ظهر امروز تقريبا رنگ واقعيت به خود گيرد و احتمالا تا فردا ميزان ترددها از مرز پيش بيني حريرچي هم فراتر خواهد رفت.

دکتر ايرج حريرچي چهارشنبه شب با حضور در استوديو پخش خبر 21 شبکه يک سيما درباره رابطه سفر با کرونا گفت: هر يک درصد افزايش تردد، 1.9 درصد ميزان بروز ويروس کرونا در افراد مختلف را بالا مي‌برد.
وي ادامه داد: در پنج ماهه ابتداي سال 242 ميليون تردد بين شهري داشتيم که بر اساس پيش بيني‌ها در چهار روز آينده روزانه دو ميليون تردد خواهيم داشت.
حريرچي گفت: با تراکمي که ديروز (سه شنبه) در خروجي تهران شاهد بوديم نسبت به ميانگين پنج ماه گذشته بيش از 50 درصد افزايش پيش بيني مي‌شود.
اين هشدار معاون وزير بهداشت جدي گرفته نشد و تا ظهر امروز تقريبا رنگ واقعيت به خود گرفت و احتمالا تا فردا ميزان ترددها از مرز پيش بيني حريرچي هم فراتر خواهد رفت.

آن طور که سرهنگ شرافتي، جانشين رئيس پليس راه راهور ظهر روز پنجشنبه اعلام کرد تردد وسايل‌نقليه در محورهاي شمالي کشور شامل هراز، چالوس، فيروزکوه و تهران ـ قزوين در دو روز گذشته (چهار و پنج شهريور 99) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد و نسبت به روزهاي گذشته 49 درصد افزايش داشته است.
با اين حال و با توجه به تردد گسترده مسافران در جاده هاي شمال کشور که به دو استان بحراني مازندران و گيلان از لحاظ ابتلا به کرونا منتهي مي شوند، بايد نگران و منتظر روزها و هفته هاي آينده باشيم تا به چشم خود، نتيجه بي توجهي برخي از مردم به دستورات و توصيه هاي بهداشتي براي کنترل کرونا و نهايتا افزايش فوت بيماران مبتلا به کرونا باشيم

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar