ايسنا/ شمار مبتلايان به کروناويروس جديد در جهان تاکنون به ۲۴ ميليون و ۶۲۸ هزار و ۶۰۷ نفر رسيده و مرگ ۸۳۵ هزار و ۶۳۷ نفر نيز در اثر اين بيماري تأييد شده است.

روند افزايش آمار مبتلايان به بيماري کوويد-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شيوع يافته، ادامه دارد و اين بيماري همچنان در دنيا قرباني مي‌گيرد. بنا بر تازه‌ترين آمارها ۱۷ ميليون و ۹۴ هزار و ۶۳۴ نفر از مبتلايان به کوويد-۱۹ تاکنون بهبود يافته‌اند.
در ميان شش ميليون و ۶۹۸ هزار و ۳۳۶ مورد ابتلاي فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد يعني شش ميليون و ۶۳۶ هزار و ۹۲۹ نفر وضعيت خفيف داشته‌اند و تنها ۶۱ هزار و ۴۰۷ مورد معادل يک درصد از کل موارد در وضعيت وخيم قرار دارند.
همچنين از ۱۷ ميليون و ۹۳۰ هزار و ۲۷۱ پرونده مختومه بيماران مبتلا به کرونا، ۱۷ ميليون و ۹۴ هزار و ۶۳۴ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود يافته و ۸۳۵ هزار و ۶۳۷ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.
آمريکا با بيش از ۶ ميليون مبتلا همچنان درصدر فهرست کشورهاي درگير با بيماري کوويد-۱۹ قرار داشته و بيشترين آمار قربانيان و مبتلايان به اين بيماري را به خود اختصاص داده است.
در حال حاضر سه کشور آمريکا، برزيل و هند به ترتيب در رتبه‌هاي اول تا سوم، کشورهايي هستند که بالاي سه ميليون مبتلا به کوويد-۱۹ را در آمارهاي رسمي خود گزارش کرده‌اند.
همچنين پس از ايالات متحده کشورهاي برزيل، مکزيک، هند و انگليس به ترتيب بيشترين شمار قربانيان اين بيماري را به خود اختصاص داده‌اند.
بنا بر گزارش پايگاه اطلاع‌رساني "ورلداُمتر"، تعداد مبتلايان و قربانيان اين بيماري در کشورهايي که بنا بر گزارش‌هاي رسمي بالاترين آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتيب به شرح زير است:

 ۱. آمريکا شش ميليون و ۴۶ هزار و ۶۳۴ مبتلا، ۱۸۴ هزار و ۷۹۶ قرباني

 ۲. برزيل سه ميليون و ۷۶۴ هزار و ۴۹۳ مبتلا، ۱۱۸ هزار و ۷۲۶ قرباني

۳. هند سه ميليون و ۳۸۷ هزار و ۵۰۰ مبتلا، ۶۱ هزار و ۶۹۴ قرباني

 ۴. روسيه ۹۷۵ هزار و ۵۷۶ مبتلا،  ۱۶ هزار و ۸۰۴  قرباني

 ۵. پرو ۶۲۱ هزار و ۹۹۷ مبتلا، ۲۸ هزار و ۲۲۷ قرباني

 ۶. آفريقاي جنوبي ۶۱۸ هزار و ۲۸۶ مبتلا، ۱۳ هزار و ۶۲۸ قرباني

 ۷. کلمبيا ۵۸۲ هزار و ۲۲ مبتلا، ۱۸ هزار و ۴۶۸ قرباني

۸. مکزيک ۵۷۹ هزار و ۹۱۴ مبتلا، ۶۲ هزار و ۵۹۴ قرباني

۹. اسپانيا ۴۵۱ هزار و ۷۹۲ مبتلا، ۲۸ هزار و ۹۹۶ قرباني

۱۰. شيلي ۴۰۴ هزار و ۱۰۲ مبتلا، ۱۱ هزار و ۷۲ قرباني


سپس کشورهاي آرژانتين با ۳۸۰ هزار و ۲۹۲ مبتلا، ايران با ۳۶۷ هزار و ۷۹۶ مبتلا، انگليس با ۳۳۰ هزار و ۳۶۸ مبتلا، عربستان سعودي با ۳۱۱ هزار و ۸۵۵ مبتلا، بنگلادش با ۳۰۴ هزار و ۵۸۳ مبتلا، پاکستان با ۲۹۵ هزار و ۵۳ مبتلا، ترکيه با ۲۶۳ هزار و ۹۹۸ مبتلا، ايتاليا با ۲۶۳ هزار و ۹۴۹ مبتلا، فرانسه با ۲۵۹ هزار و ۶۹۸ مبتلا، آلمان با ۲۴۰ هزار و ۵۶۵ مبتلا، عراق با ۲۱۹ هزار و ۴۳۵ مبتلا، فيليپين با ۲۰۵ هزار و ۵۸۱ مبتلا، اندونزي با ۱۶۲ هزار و ۸۸۴ مبتلا، کانادا با ۱۲۶ هزار و ۸۴۸ مبتلا، قطر با ۱۱۷ هزار و ۹۸۸، بوليوي با ۱۱۳ هزار و ۱۲۹ مبتلا، اوکراين با ۱۱۲ هزار و ۵۹ مبتلا، اکوادور با ۱۱۱ هزار و ۲۱۹ مبتلا، سرزمين هاي اشغالي با ۱۱۰ هزار ۴۰۳ مبتلا و قزاقستان با ۱۰۵ هزار و ۴۰۸ مبتلا تاکنون بيش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar