فارس/ رئیس سازمان نظام پزشکی با اشاره به نگرانی عمیق پزشکان و همه کادر درمان از مسافرت‌های بی رویه و غیر ضروری در این ایام بخصوص به استان‌های شمالی کشور گفت: این مسافرتها مصداق قطعی اضرار به مردم و مدافعان عرصه سلامت است.

محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفای ایشان تصریح کرد: از برگزاری مراسم ‌های عزاداری با شمایل ویژه که می‌تواند الگوی عزاداران وهیآت مذهبی قرارگیرد قدردانی می‌کنم.
وی در این نامه آورده است: 

مقام معظم رهبری

سلام علیکم

ضمن عرض تسلیت ایام عزا وسوگ سرور وسالار شهیدان وآزادگان، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) وفرزندان ویاران باوفایش، وظیفه خویش می‌دانم مراتب تقدیر وتشکر خود وهمکاران خدوم وایثارگر جامعه پزشکی کشور را به ‌خاطر تصریح اولویت سلامت مردم و تبعیت از نظرات علمی وکارشناسی در ایام شیوع بحران کرونا در همه مراحل این بیماری و بخصوص در مراسم عزاداری ماه محرم را اعلام نموده و از برگزاری مراسم این سوگ و عزای عظما با شمایل ویژه که می‌تواند الگوی عزاداران وهیآت مذهبی قرارگیرد قدردانی کنم.
همچنین لازم می‌دانم به عنوان نماینده جامعه پزشکی کشور مراتب نگرانی عمیق پزشکان و همه کادر  درمان از مسافرت‌های بی رویه و غیر ضروری در این ایام بخصوص به استان‌های شمالی کشور را که مصداق قطعی اضرار به مردم و مدافعان عرصه سلامت است را به استحضار برسانم واز اینکه مسؤولین اجرایی ذیربط علیرغم هشدارها ومکاتبات مکرر کارشناسان ودلسوزان انجمنهای علمی، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای نظارت جدی و ممانعت از سفرهای غیرضروری اقدام مؤثری انجام ندادند اظهار تاسف کنم.
یقینا این بحران عالم گیر وخانمان‌سوز بدون رعایت همه اصول ضروری بهداشتی وحفاظتی و نظارت جدی وموکد عوامل اجرایی بر اجرای این  ضوابط به سامان نمی رسد.
امید است تذکر جنابعالی در این مقوله نیز یاری‌گر خادمان ومدافعان عرصه سلامت کشور باشد.
محمدرضا ظفرقندی
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران

۱۳۹۹/۶/۷

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar