ايسنا/ جانشين رييس پليس پيشگيري تهران بزرگ اعلام کرد که پخش نذري گرم بر اساس دستور ستادملي مقابله با کرونا ممنوع است

سرهنگ جليل موقوفه‌اي با اشاره به فرارسيدن ايام عزاداراي محرم و پخش نذورات گفت: براساس ابلاغ ستاد ملي مقابله با بيماري کرونا، پخش نذورات به صورت غذاي گرم ممنوع است و به همين دليل نيز شهروندان بايد اين موضوع را مورد توجه قرار دهند و براي حفظ سلامت خودشان از دريافت نذورات خودداري کنند.
وي ادامه داد: بالاخص ممکن است برخي سارقان در پوشش ارائه نذورات خوراکي و با اغفال شهروندان ، مرتکب سرقت شوند و اموال آنان را به سرقت ببرند.‌ همچنين با توجه به اينکه تمهيداتي براي جمع آوري نذورات براي کمک به ايتام و نيازمندان مانند راه اندازي پويش‌ها در نظر گرفته شده است، به شهروندان توصيه مي‌شود که در اين پويش‌ها شرکت کنند و نذر خودشان را امسال به اين صورت ادا کنند. البته توجه داشته باشند که حتما با مراکز معتبر و شناخته شده همکاري کنند.
موقوفه‌اي همچنين با اشاره به تعطيلات پيش رو گفت: به شهروندان تهراني توصيه مي‌کنم براي جلوگيري از شيوع کرونا از رفتن به سفرهاي غيرضروري خودداري کنند و اگر چنانچه نياز شد سفري را در اين بازه تعطيلات سه روزه انجام دهند، حتماً تمهيدات امنيتي و ايمني را براي منزل شان در نظر بگيرند که از جمله تمهيدات ايمني و امنيتي مي‌توان به استفاده از درب آکاردئوني با قفل مناسب اشاره کرد.
جانشين رئيس پليس پيشگيري پايتخت خاطرنشان کرد: همچنين لازم است شهروندان از بسته بودن پنجره‌ها و محکم بودن نرده پنجره‌ها به ويژه در طبقه اول و همکف مطمئن شوند. وجوهات نقد و طلاجات را به هيچ عنوان در هيچ زماني در منازل نگهداري نکنند و حتي المقدور يک لامپ روشنايي در اتاقي که پنجره اش از بيرون ساختمان ديد دارد، روشن بگذارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar