ايرنا/ معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گيلان گفت: مسيرهاي ورودي سواحل و تفرجگاه هاي شهرستان رشت در راستاي جلوگيري از تجمعات گردشگران و پيشگيري از شيوع کرونا بسته شد.

محمود قاسم نژاد روز جمعه  اظهار داشت: با توجه به وضعيت قرمز شهرستان هاي استان از جمله شهرستان رشت و به منظور رعايت سلامت مردم و حرمت عزاداري امام حسين (ع) به فرمانداران شهرستان ها توصيه شد که اين مکان ها را مديريت کنند.

وي بيان کرد: در همين راستا براي جلوگيري از تجمع مسافران و گردشگران در سواحل و تفرجگاه ها، تمامي ورودي هاي شهرستان رشت به سواحل تعطيلات کنوني مسدود  شده است.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار گيلان با اشاره به اينکه مردم اين استان سوابق کهن و درخشاني در مهمان نوازي دارند،  گفت: با وجود ميهمان نوازي با فرهنگ مردم اين ديار در شرايط کنوني به دليل شيوع کرونا و شرايط خاص استان و براي جلو گيري از تجمعات و ازدحام جمعيت در استان توصيه مي کنيم هموطنان از سفر به گيلان به طور جدي پرهيز کنند.

وي تصريح کرد: براي جلوگيري از ازدحام جمعيت نيز تاکيد بر برپايي مراسم سوگواري در تکايا و مساجد با حفظ پروتکل هاي بهداشتي شده است.

گيلان دومين استان درگير در جريان شيوع کرونا در کشور بود و با وجود اينکه اين بيماري از نيمه اسفندماه تا تيرماه سير نزولي در استان يافت؛   اما بدليل افزايش ترددها و کاهش رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي دوباره سير افزايشي شيوع ويروس کرونا و آمار مبتلايان به کوويد ۱۹ در استان شاهديم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar