ايسنا/ عضو هيات رئيسه شوراي شهر تهران از اجراي طرح ارتقاء امنيت زنان در پايتخت خبر داد.

زهرا نژادبهرام در گفت وگو با ايسنا، در مورد امنيت زنان در پايتخت با بيان اينکه امنيت و احساس امنيت دو مقوله مجزا هستند، گفت: ممکن است زنان با وجود اينکه امنيت در سطح شهر برقرار است، اما احساس امنيت کمي داشته باشند.

وي با بيان اينکه وجود معابر دندانه اي، شمشادهاي بلند، پل هاي عابرپياده پوشيده، پيچ هاي بدون ديد در برخي معابر و... از جمله مواردي است که حس عدم امنيت را در زنان تشديد مي کند، افزود: مسئله تامين امنيت زنان در شهر همواره جزو دغدغه هايم بود تا اينکه باخبر شديم معاونت اجتماعي شهرداري تهران يک طرحي را در مورد امنيت زنان به صورت پايلوت  در منطقه ۱۰ اجرايي کرده است که بعد از پيگيري بنده سطح توقعاتمان از اين طرح را بالا برده  و موضوع را از سطح تحقيقاتي به عنوان يک پروژه شهري آن هم در کل منطقه ۱۰ تسري داديم.

عضو هيات رئيسه شوراي شهر تهران با تاکيد بر اينکه توانستيم با مشارکت بانوان منطقه ۱۰، نقاطي که حس ناامني را تشديد مي کرد شناسايي کنيم و نقشه جي اي اس آن را تهيه کنيم، ادامه داد: با توجه به بررسي ميداني صورت گرفته در منطقه ۱۰ ،۲۰۰ نقطه ناامن از ديد زنان محلات را شناسايي کرديم که ۷۰ محل رفع مخاطره شده است.

وي با بيان اينکه بررسي ها نشان داد که زنان منطقه ۱۰ و محله نواب از بافت پشتي بزرگراه نواب حس ناامني دارند، گفت: بر همين اساس شهرداري منطقه با انتشار يک فراخوان، از اهالي محل درخواست کرد که طي ۱۰ روز نقاط ناامن مورد نظرشان را به شهرداري اعلام کنند که در اعلام عمومي مشخص شد يکي از نقاطي که حس ناامني را در زنان محله نواب تشديد مي کند، واحدهاي تجاري در حاشيه بزرگراه است که بعضا خالي هستند و از آنجايي که اين واحدها به صورت دندانه اي طراحي شده اند، حسن ناامني را تشديد مي کنند؛ لذا قرار شد شهرداري فکري به حال اين واحدها کند.

نژادبهرام با بيان اينکه پس از پايان اين پروژه شهري و بررسي داده ها، حتما اين طرح به ساير مناطق نيز تسري داده مي شود تا با کمک بانوان، حس امنيت را به شهر برگردانيم، تصريح کرد: يکي از مسائل مهم ديگر، موضوع پل هاي عابر است که پيش از اين نيز از معاونت فني و عمران و سازمان زيباسازي درخواست کرده بوديم بنرهاي تبليغاتي را با فاصله نصب کنند.

وي افزود: البته دستورالعمل نصب بنرها در راستاي افزايش امنيت شهروندان از جمله زنان تغيير کرده است؛ به گونه اي که بر اساس دستورالعمل جديد تنها يک سمت پل هاي عابر پياده به بنرهاي تبليغاتي اختصاص مي يابد.

عضو هيئت رئيسه شوراي شهر تهران با بيان اينکه با جديت به دنبال اجراي طرح ارتقاء امنيت زنان در شهر هستيم، گفت: طرحي که در منطقه ۱۰ به صورت پايلوت در حال اجراست دستاوردهاي خوبي داشته و به زودي پس از جمع بندي نهايي، اين طرح را در سراسر تهران اجرا خواهيم کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar