فارس/ معاون آموزش و فرهنگ ترافيک پليس راهور پايتخت گفت: بيرون انداختن ماسک و دستکش از پنجره خودرو دقيقا همانند پرت کردن زباله است که قانونگذار براي اين تخلف جريمه 30 هزار توماني تعيين کرده است.
 
سرهنگ علي همه‌خاني معاون آموزش و فرهنگ ترافيک پليس راهور پايتخت با اعلام اين مطلب که بيرون انداختن ماسک از پنجره خودرو تخلف محسوب شده و راننده جريمه خواهد شد، اظهار داشت: متأسفانه تعداد معدودي هستند که بهداشت محيطي را رعايت نکرده و اقدام به پرت کردن دستکش و ماسک خود از پنجره خودرو به بيرون مي‌کنند، اين کار علاوه بر آلودگي محيط زيست، باعث انتقال آلودگي به اطراف و خيابان مي‌شود.

سرهنگ همه‌خواني تصريح کرد: انداختن ماسک و دستکش‌هاي استفاده شده، دقيقا همانند پرتاب زباله به بيرون از خودرو است که قانونگذار براي اين تخلف جريمه تعيين کرده و مأموران پليس راهور به محض مشاهده با آن برخورد مي‌کنند. 

معاون آموزش و فرهنگ ترافيک پليس راهور پايتخت از رانندگان درخواست کرد که ضمن رعايت  نکات بهداشتي، به هيچ وجه اجازه ندهند سرنشينان خودرو از پنجره اتومبيل، زباله، ماسک يا دستکش به بيرون پرتاب کنند، چرا که مسووليت اين اقدامات متوجه راننده است و اوست که مورد اعمال قانون قرار مي‌گيرد. 

سرهنگ همه‌خواني خاطرنشان کرد: جريمه پرتاب زباله از خودرو به بيرون 30 هزار تومان است که براي راننده خودرو ثبت مي‌شود. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar