برنا/ سردار رحيمي در جريان بازديد از طرح پاکسازي محله شوش گفت: در منطقه شوش و هرندي، 937 عمليات انجام شده است و در اين راستا تعدادي خانه پلمب و تعداد بسياري مجرم دستگير شدند.
 
سردار حسين رحيمي، رئيس پليس پايتخت در جريان بازديد از محله شوش گفت: دغدغه اصلي ما ساماندهي و پاکسازي محلات جنوبي شهر تهران است. شروع پاکسازي جدي و پاک کردن اين لکه قديمي از بهمن 97 شروع شد.

او افزود: رهبري در گلايه هاي خود از اين محله نام بردند و ما پس از آن ورود کرده و کار را شروع کرديم. همه دستگاه ها تلاش کردند. امروزه ديگر پارک هاي اين محل جايي براي تفريح خانواده ها شده است اما در گذشته جولانگاه موادفروشان و معتادين بود.

اين مقام انتظامي ادامه داد: به دنبال تثبيت اين وضعيت هستيم. در اين امر رئيس قوه قضاييه نيز تاکيد داشته است با جديت ادامه يابد. در اين منطقه 937 عمليات انجام شده است و در اين راستا تعدادي خانه پلمب و تعداد زيادي مجرم دستگير شدند.

سردار رحيمي اظهار کرد: ما به 10 هزار ظرفيت ديگر نياز داريم تا معتادين متجاهر ساماندهي شوند. شهرداري بايد اقدام به نوسازي اين منطقه کند. در چند وقت اخير 20 مسجد در اين محل بازسازي و راه اندازي شد.

بايد از ظرفيت بسيج نيز در اين عرصه استفاده شود. بايد مراکز بازپروري به خارج از شهر منتقل شوند. محله شوش خواستگاه موادمخدر کشور است. پنج دهه است که اين منطقه جولانگاه معتادين شده است.

رئيس پليس پايتخت گفت: مردمي که در اين محله ها زندگي مي کنند از ما توقع دارند. نبايد اين مناطق مرکز تهيه دارو براي معتادين باشد. 

او در ادامه افزود: حداقل 10 مرکز بازپروري ديگر بايد در اطراف شهر تاسيس شود تا اين چالش را از اين منطقه منتقل کنيم. يک خانه 20 سال است که فقط معتاد در آن رفت و آمد مي کند و مخروبه و غيرقابل سکونت است.

ما يک بار آب و برق غيرقانوني اين خانه ها را قطع کرديم اما باز هم بازشده و به فعاليت خود ادامه دادند .

رحيمي تصريح کرد: 135 منزل با 830 اتاقک دو دهه گذشته محل تجمع معتادين بوده است. مالک اين خانه اصلا از اين وضعيت خبر نداشته است.

مصرف کننده يا توزيع کننده در اين خانه ها سکونت دارند که بايد با آن ها برخورد شود.اگر به فکر نباشيم و اقدام نکنيم تعداد اين معضلات هر روز بيشتر خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar