ايسنا/ فرمانده ستاد مديريت مقابله با بيماري کرونا در کلانشهر تهران، ضمن ارائه گزارشي از وضعيت شيوع بيماري در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران، بر لزوم استمرار توجه به پروتکل‌هاي بهداشتي تاکيد کرد.

به نقل از روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، دکتر عليرضا زالي در گفت‌وگوي زنده با بخش خبري، از بستري ۵۳۴ بيمار کرونايي در مجموعه بيمارستان‌ها در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از اين آمار ۱۱۱ نفر در بخش مراقبت ويژه بستري شدند. در مقابل ۳۲۴ بيمار نيز در ۲۴ ساعت گذشته ترخيص شدند.

وي ادامه داد: مدتي آمار بستري پايين‌تر از ۵۰۰ نفر در روز گزارش مي‌شد، اما در طول سه روز اخير اين آمار افزايش يافته است.

فرمانده ستاد مقابله با بيماري کرونا در تهران، اظهار کرد: ۸ درصد از افرادي که در روز گذشته در بخش سرپايي به مراکز بهداشتي و درماني استان تهران مراجعه کردند، نياز بستري داشتند. در مقايسه با هفته گذشته موارد جديد بستري و موارد عمومي بستري در تهران ۱۴.۹ درصد افزايش داشته است. اين آمار نشان مي‌دهد با افزايش تعداد ابتلا به بيماري با شيب ملايم رو به رو خواهيم بود.

وي عنوان کرد: کماکان تهران طبق شاخص هاي تعريف شده، قرمز تلقي مي‌شود و به نظر مي‌رسد هفته آينده شرايط مشابهي را تجربه مي‌کنيم. از همين رو، محدوديت‌هاي اعمال شده در هفته آينده نيز ادامه خواهد داشت.

دکتر زالي با اشاره به استقرار محدوديت‌هاي بند ۳ و ۴ مصوبه ستاد ملي مقابله با کرونا، بيان کرد: مهمترين مسئله کاهش حضور و دورکاري کارمندان تا پايان شهريور ادامه پيدا خواهد کرد. در هفته‌هاي اخير استفاده منظم تر از ماسک و رعايت شيوه نامه‌هاي بهداشتي در محيط هاي اجتماعي، آمار قابل قبولي را به خود اختصاص داده است. همچنين اميدواريم در کنار اين موارد، عدم حضور گروه‌هاي آسيب پذير در اماکن عمومي و تجمعات و پرهيز از سفرهاي غيرضروري مورد توجه قرار گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar