ايسنا/ مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي ضمن بيان اينکه طي دو روز آينده در ۱۱ استان کشور رگبار و رعدوبرق پيش‌بيني مي‌شود از وزش باد شديد و وقوع گرد و خاک در نوار شرقي کشور طي روزهاي پنجشنبه و جمعه خبر داد.

صادق ضياييان اظهار کرد: امروز و فردا (۲۰ و ۲۱ شهريور) در دامنه‌هاي البرز واقع در استان‌هاي مازندران،‌ گلستان، سمنان و شرق تهران افزايش ابر گاهي همراه با بارش پراکنده و رعدوبرق و وزش باد پيش‌بيني مي‌شود.
وي ادامه داد: همچنين طي اين دو روز در ساعات بعدازظهر در غرب هرمزگان، جنوب غرب کرمان، برخي مناطق فارس، دامنه‌هاي شرقي زاگرس در استان‌هاي کهگيلويه و بويراحمد و چهارمحال و بختياري، جنوب اصفهان و شرق لرستان افزايش ابر، گاهي رگبار و رعدوبرق و وزش باد شديد انتظار مي‌رود.
ضياييان با اشاره به اينکه شنبه و يکشنبه (۲۲ و ۲۳ شهريور) در استان‌هاي اردبيل، گيلان، مازندران، ارتفاعات البرز مرکزي ابرناکي و بارش پراکنده پيش‌بيني مي‌شود، خاطرنشان کرد: دوشنبه (۲۴ شهريور) نيز در اغلب مناطق کشور جوي آرام پيش‌بيني مي‌شود.
به گفته مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي، طي روزهاي آينده در نوار شرقي کشور وزش باد شديد و وقوع گرد و خاک دور از انتظار نيست.
ضياييان در پايان درباره وضعيت جوي تهران طي دو روز آينده نيز اظهارکرد: آسمان تهران‌ فردا (۲۱ شهريور) صاف، در اواسط روز وزش باد و در بعدازظهر قسمتي ابري با حداقل دماي ۲۲ و حداکثر دماي ۳۱ درجه سانتيگراد و روز شنبه (۲۲ شهريور) کمي ابري، در بعضي ساعات وزش باد و در بعدازظهر افزايش ابر با حداقل دماي ۲۱ و حداکثر دماي ۳۲ درجه سانتيگراد پيش‌بيني مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar