ايسنا/ فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان تهران با بيان جزئيات بيشتر و جديدتري از حادثه مجروح شدن محيط بان شميرانات در روز گذشته گفت: همه افراد متخلفي که بطور مستقيم و غير مستقيم به اين حادثه مرتبط بودند، شناسايي، دستگير و به مراجع ذي صلاح تحويل داده شدند.

فرهاد زندي اظهار کرد: روز گذشته از زماني که خبر تيراندازي مستقيم متخلفان شکار و صيد به سوي محيط بان منطقه حفاظت شده ورجين به ما رسيد، بلافاصله با راهبري مديرکل حفاظت محيط زيست استان تهران، دو موضوع به طور همزمان در دستورکار قرار گرفت که يکي انتقال سريع محيط بان از ارتفاعات منطقه به بيمارستان و ديگري شناسايي و دستگيري عوامل اين اتفاق بود.
وي با اشاره به اينکه از همان دقايق ابتدايي هماهنگي گسترده اي درسطح استان اعم از مقامات استاني، مراجع قضايي و امنيتي، نيروي انتظامي، وزارت بهداشت و هلال احمر براي اين ماموريت انجام شد، گفت: پس از انجام هماهنگي براي انتقال اين محيط بان، کار اصلي روي شناسايي و دستگيري اين متخلفين متمرکز شد و به سرعت مبادي ارتباطي منطقه در ارتفاعات و در زمين تحت کنترل کامل قرار گرفت و تيم هايي هم براي تعقيب ضارب و ديگر متخلفان متواري شده در منطقه اختصاص يافت.
زندي با قدرداني از همکاري و همراهي قوه قضائيه، نيروي انتظامي، پليس امنيت و ديگر نهادهاي مربوطه در شناسايي و دستگيري متخلفان تصريح کرد: در نهايت در اين ارتباط تا ساعت 24 شب گذشته يعني کمتر از ۲۴ ساعت، پنج نفر از افرادي که بطور مستقيم و غير مستقيم در اين حادثه و تخلفات شکار وصيد دخيل بودند، دستگير و به مراجع امنيتي و قضايي تحويل داده شدند.
فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان تهران با اشاره به اينکه در اينگونه تخلفات راه فراري نيست و متخلفان دير يا زود دستگير مي شوند و به جزاي اعمال خود مي رسند، گفت: در ميان دستگير شدگان سه نفر از اتباع افغاني نيز وجود دارند.
زندي همچنين در تشريح جزئيات بيشتر اين حادثه گفت: روز گذشته پس از انتقال محيط بان مجروح به بيمارستان، موقعيت اطراف از سوي محيط بانان مورد بررسي و پايش قرار گرفت.
وي افزود: در اين بررسي دوربين چشمي محيط بان که به گردن وي آويزان بود، پيدا شد و در کمال تعجب و ناباوري مشاهده شد سه گلوله اسلحه ساچمه زني به اين دوربين چشمي اصابت کرده و دوربين را متلاشي کرده است.
فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان تهران فضل و رحمت الهي، وجود اين دوربين چشمي و همکاري و سرعت عمل در انتقال و مداواي اين محيط بان را حافظ جان اميرحسين کريميان دانست و خاطرنشان کرد: شايد اگر اين دوربين چشمي به گردن محيط بان ما نبود، ضايعه و فاجعه به مراتب بزرگتر و جبران ناپذيري اتفاق مي افتاد.
براساس گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست استان تهران، محيط بان اميرحسين کريميان روز گذشته در درگيري با شکارچيان غير مجاز در منطقه حفاظت شده ورجين شهرستان شميرانات استان تهران، از ناحيه پا و شکم به شدت مجروح شد و بوسيله بالگرد به بيمارستان انتقال يافت. حال عمومي اين محيط بان که در بيمارستان ميلاد تهران تحت نظر و مداواست، خوب گزارش شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar