شرق/ تحقيقات درباره قتل دو زن جوان که به دست شوهران سابق خود به قتل رسيده‌اند، در حالي ادامه دارد که متهمان جرم خود را قبول کرده‌اند و در زندان به‌سر مي‌برند.

اولين جنايت در استان کهکيلويه‌و‌بويراحمد رخ داد و مردي با هدف قرار‌دادن همسر سابقش او را با شليک گلوله از پا درآورد. کارآگاهان جنايي وقتي از قتل زني جوان به نام مهسا مطلع شدند، به خانه او رفتند و جسد اين زن را در‌حالي‌که ‌اثر اصابت گلوله سلاح سوزني روي بدنش مشهود بود، مشاهده کردند.

بررسي‌هاي مقدماتي نشان داد اين زن با انگيزه‌اي شخصي و به‌دست فردي آشنا کشته شده است.

کارآگاهان وقتي درباره زندگي مهسا تحقيق کردند، فهميدند او به‌تازگي از شوهرش جدا شده و در اين مدت نيز با همسر سابق خود اختلاف داشته است.

شوهر سابق مهسا که فريبرز نام دارد، در زندان به‌سر مي‌برد اما از چند روز قبل مرخصي گرفته و از زندان بيرون آمده بود. مجموع اين شواهد باعث شد فريبرز به‌عنوان مظنون اصلي جنايت شناخته شود.

وقتي کارآگاهان براي تحقيق از اين مرد سراغش رفتند، فهميدند او فراري شده است. همين موضوع فرضيه ارتکاب جنايت توسط اين مرد را قوت بخشيد.

مأموران با بررسي‌هايي که انجام دادند، تمام محل‌هايي را که احتمال داشت مظنون در آنجا مخفي شده باشد، شناسايي کردند. در اين ميان فريبرز که ابتدا سعي داشت خودش را از ديد پليس مخفي کند، وقتي ديد همه‌جا تحت تعقيب است و حلقه محاصره به دور او تنگ شده خودش را تسليم و به قتل همسر سابقش اعتراف کرد.

اين مرد گفت: من و مهسا با هم اختلاف داشتيم و او از من شکايت کرده و مرا به زندان انداخته بود، همين موضوع باعث شد از زن سابقم کينه به دل بگيرم.

کارآگاهان در بررسي‌هايي که انجام دادند، پي بردند اختلاف مهسا و فريبرز عميق و ريشه‌دار بوده و در يکي از کشمکش‌ها مرد جوان همسر خود را مورد ضرب‌و‌جرح قرار داده بود که مهسا به همين دليل از شوهرش شکايت کرده و ضمن جداشدن از او مهريه و ديه مطالبه کرده و فريبرز نيز به‌دليل اينکه توانايي پرداخت مطالبات همسرش را نداشت، روانه زندان شده بود تا اينکه توانست مرخصي بگيرد و بيرون بيايد.

فريبرز در ادامه اعترافاتش گفت: سلاح سوزني تهيه کردم و سراغ مهسا رفتم. زمان حادثه با هم درگير شديم و من او را با شليک گلوله کشتم و فرار کردم. اين مرد اکنون در بازداشت به سر مي‌برد و تحقيقات از او ادامه دارد. 


در دومين پرونده مردي اهل استان گلستان مدتي بعد از جداشدن از همسرش او را به قتل رساند و عاقبت دستگير شد.

تحقيقات درباره اين پرونده از زماني آغاز شد که کارآگاهان جنايي از کشته‌شدن زني به نام سوسن در خانه‌اش مطلع شدند و وقتي به آنجا رفتند و شواهد را بررسي کردند، به اين نتيجه رسيدند که سوسن به‌‌دست شوهر سابقش به نام بابک از پادرآمده است.

اين‌گونه بود که بابک شناسايي و دستگير شد.  مرد جوان به قتل اعتراف کرد و گفت: من و همسرم با هم اختلافات زيادي داشتيم. به همين دليل طلاق گرفتيم اما بعد از آن نيز مشکل حل نشد و اين‌بار اختلافات بر سر حضانت فرزندمان شدت گرفت تا اينکه روز حادثه وقتي به خانه او رفتم تا با هم در‌اين‌باره صحبت کنيم، به‌شدت عصباني شدم و او را کشتم.

بنا بر اين گزارش، اکنون تحقيقات از اين متهم نيز براي افشاي زواياي پنهان اين جنايت ادامه دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar