ايسنا/ وزير آموزش‌وپرورش با اشاره به طرح روي جلد کتاب رياضي پايه سوم ابتدايي اظهار کرد: بابت بي‌سليقگي انجام‌ شده در کتاب رياضي سوم دبستان عذرخواهي کرده و آن را اصلاح مي‌کنيم.

صبح امروز وزير آموزش‌وپرورش در ششمين برنامه گفتگوي هفته که باهدف ايجاد ارتباط و تعامل دوسويه بين وزارت آموزش‌وپرورش و ساير دستگاه‌هاي دولتي و با موضوع گفتگو بر محور تحول که با حضور معاون حقوقي رئيس‌جمهور، اعضاي شوراي معاونان وزارت آموزش ‌و پرورش، مديران کل آموزش‌وپرورش استان‌ها و بيش از ۷۵۰نفر از مديران مناطق آموزش‌وپرورش کشور به‌صورت ويدئو کنفرانس و از طريق بستر شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: در آموزش‌وپرورش تربيت نسل آينده را به زنان محول کرديم زيرا بيش از ۶۰ درصد نيروهاي آموزش و پرورش را زنان تشکيل مي‌دهند.

وي ادامه داد: لذا ساختن آينده، نسل نو و شکل گيري شخصيت و هويت نسل آنان چه در مقام مادر چه در مقام معلم، زنان نقش ويژه‌اي دارند. همچنين بيش از نيمي از دانش آموزان کشور هم دختران هستند لذا تبعيض ديرينه جنسيتي که در دسترسي به آموزش وجود داشت به طورکامل بر طرف شده است و امروز هيچ دختري در هيچ نقطه‌اي از ايران محروم از تحصيل نيست.

وزير آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر فکر کنيم که پايه اصلي عدالت اجتماعي در توزيع برابر فرصت‌هاي يادگيري است، فرصت‌هاي يادگيري خوبي را در برابر دختران قرار داديم و آثارش را نيز مشاهده مي‌کنيم و در مسابقات و المپيادها بيش از نيمي از شرکت کنندگان دختران هستند.

وي ادامه داد: يک بي‌سليقگي در حذف تصوير دختران از کتاب سوم ابتدايي انجام ‌شده است لذا از اين بابت عذرخواهي مي‌کنيم و آن را اصلاح مي‌کنيم. اعتقاد داريم که در اين شرايط سخت به تمام فعاليت‌هايي که آموزش‌وپرورش با تمرکز بر دختران انجام مي‌دهد، توجه شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar