فارس/ مديرکل انتقال خون استان تهران با بيان اينکه در روش‌هاي درماني شناخته شده کرونا، بهترين روش درمان، روش پلاسما درماني و استفاده از پلاسماي بهبود يافتگان است، گفت:مردم براي اهداي خون مراجعه کنند.

محمدرضا مهدي‌زاده، مديرکل انتقال خون استان تهران درباره  اهداي پلاسما از سوي بهبود يافتگان از کرونا در استان تهران اظهار داشت:افرادي که از بيماري کرونا بهبودي پيدا کرده‌اند، مي‌توانند به مرکز انتقال خون در خيابان وصال شيرازي و مرکز نوآوري سازمان انتقال خون در ساختمان مرکزي اين سازمان مراجعه کنند.

وي درباره اينکه تأثير پلاسماي بهبود يافتگان کرونا در درمان بيماران مبتلا چقدر ثابت شده است؟ افزود: در روش‌هاي درماني که شناخته شده، بهترين روش درمان همين روش پلاسما درماني و استفاده از پلاسماي بهبود يافتگان است.

مديرکل انتقال خون استان تهران متذکر شد: در کار تحقيقاتي که در فروردين انجام شد، اثرات اين روش مشخص شد و در حال حاضر بين  درمان‌هايي که براي بيماران کرونايي به کار گرفته مي‌شود، بهترين درمان، پلاسما درماني است و سازمان بهداشت آمريکا نيز آن را تأييد کرد.

مهديزاده درباره اينکه چه شهرهايي در استان تهران بيشترين خون اهدايي را دارند؟ بيان داشت: تهران، شهرري، ورامين و شهريار به ترتيب بيشترين اهدا کننده خون را دارا هستند.

وي درباره آمار اهداي خون در استان تهران نسبت به سال گذشته تصريح کرد: در 5 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 15 درصد کاهش را شاهد بوده‌ايم.

مديرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به اينکه حدود 50 درصد اهدا کنندگان خون در استان تهران، اهدا کننده مستمر هستند، ابراز داشت: اين ميزان اهدا کننده مستمر نسبت به ميانگين کشوري پايين تر است؛چراکه ميانگين کشوري 52 درصد است.

مهدي زاده با تأکيد بر اينکه نياز به خون و فرآورده هاي آن دائمي است، يادآور شد: ما در همه فصول و ماه‌هاي سال به اهداي خون نيازمند هستيم.

وي اضافه کرد: امسال با توجه به شيوع کرونا هزينه‌هاي زيادي صورت مي‌گيرد تا مسائل ايمني در زمان اهداي خون از سوي هموطنان رعايت شود و مردم با اطمينان کامل مي‌توانند خون خود  را اهدا کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar