خراسان/ اعضاي يک باند مخوف دشنه به دست که با طعمه قرار دادن يک زن جوان، از رانندگان مسافربر زورگيري مي کردند با تلاش نيروهاي تجسس کلانتري سپاد مشهد و دستورات ويژه قضايي در چنگ قانون گرفتار شدند. 

عصر شنبه گذشته، راننده يک دستگاه پرايد در حالي که از شدت ترس مي لرزيد، وحشت زده خود را به نيروهاي گشت انتظامي کلانتري سپاد مشهد رساند و در حالي که زن جوان سرنشين خودرو را به ماموران انتظامي نشان مي داد با کلماتي بريده بريده گفت: اين زن، همدست زورگيراني است که چند دقيقه قبل با دشنه به من حمله کردند و قصد داشتند اموالم را سرقت کنند اما من شيشه ها را بالا کشيدم و با زدن قفل مرکزي از چنگ آن ها گريختم!

راننده 50 ساله ادامه داد: در حالي که از شدت ترس همچنان پدال گاز را مي فشردم تا از ترافيک شهري عبور کنم، همين زن جوان که به عنوان مسافر سوار خودروام شده بود با کوبيدن مشت به سر و صورتم قصد داشت مرا متوقف کند تا همدستانش که با دشنه هاي ترسناک در تعقيبم بودند اموالم را به سرقت ببرند ولي من با وجود اين همچنان پدال گاز را فشردم تا به نيروهاي گشت کلانتري رسيدم.

 به دنبال شکايت راننده مسافربر، بلافاصله نيروهاي انتظامي ماجرا را به قاضي سيدجواد حسيني (معاون دادستان مرکز خراسان رضوي) اطلاع دادند و با دستور قضايي، زن 21 ساله را به دايره تجسس کلانتري منتقل کردند.

اين زن جوان که ابتدا خود را با نام مستعار «ريحانه» معرفي مي کرد، وقتي با نظارت سرگرد جعفر عامري (رئيس کلانتري سپاد) مورد بازجويي هاي تخصصي و فني قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و با افشاي هويت واقعي خود باند مخوف دشنه به دستان بزرگراه را لو داد.

او گفت: جواني که از مدتي قبل مرا به عقد موقت خودش درآورده است، مجبورم مي کند تا به عنوان مسافر، سوار خودروهاي شخصي مسافرکش شوم تا او و همدستانش از راننده زورگيري کنند. زن جوان افزود: دقايقي قبل نيز من در کنار بولوار بهمن منطقه خواجه ربيع به انتظار طعمه ايستاده بودم که راننده پرايد مقابلم توقف کرد من هم در حالي که مقصدم را ميدان بار سپاد (ميدان خيام) اعلام مي کردم طبق نقشه در صندلي جلو نشستم اما هنوز راننده حرکت نکرده بود که همسرم به اتفاق همدستانش در حالي که قمه به دست داشتند با اين بهانه  که «چرا ناموس مردم را سوار مي کني؟» روي سر راننده ريختند! ولي او که متوجه شد من هم با زورگيران همدست هستم، بلافاصله شيشه را بالا داد و قبل از آن که بتوانم پياده شوم قفل مرکزي را زد و پدال گاز را فشرد!

من که اوضاع را اين گونه ديدم از ترس دستگيري به سر و روي راننده مشت کوبيدم تا مرا رها کند! ولي او از ميان خودروها عبور کرد تا اين که ناگهان خودروي گشت پليس را مقابلم ديدم و فهميدم که ديگر راه گريزي ندارم! 

 در پي اعترافات اين زن جوان، بي درنگ نيروهاي کارآزموده تجسس کلانتري وارد عمل شدند و با  دستورات ويژه قاضي حسيني، عمليات دستگيري دشنه به دستان بزرگراه را در حالي آغاز کردند که زن جوان مدعي بود در زورگيري هاي بزرگراه 100 متري مشهد از وي به عنوان «طعمه» استفاده مي شد.

ساعتي بعد عوامل تجسس، مخفيگاه سه متهم ديگر پرونده را به محاصره درآوردند و آنان را نيز دستگير کردند. همسر 30 ساله زن جوان در بازجويي ها ضمن اعتراف به زورگيري با دشنه ،همسرش را عامل برنامه ريزي و طراح نقشه هاي سرقت معرفي کرد. در همين حال يکي از متهمان که حدود 50 سال دارد ، ادعا کرد  زورگيران همدستش قبلا يک دستگاه گوشي هوشمند تلفن همراه سرقتي را براي فروش به او داده اند که قبول نکرده است!

متهم ديگر اين باند مخوف نيز ادعا کرد: من از ماجراي زورگيري اطلاعي نداشتم چون فکر مي کردم دوستم با همسرش مشکل خانوادگي دارد به او کمک کردم اما الان فهميدم که مرا فريب داده است! براساس اين گزارش، در حالي که دو قبضه دشنه از متهمان کشف شده است، بررسي هاي غيرمحسوس و پرونده هاي موجود در کلانتري ها نشان مي دهد که احتمالا اعضاي اين باند مخوف با همين شيوه از رانندگان مسافربر ديگري نيز زورگيري کرده اند. تحقيقات بيشتر با راهنمايي هاي قاضي سيد جواد حسيني براي کشف سرقت هاي خشن ديگر همچنان ادامه دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar