ايرنا/ فرمانده عمليات مديريت بيماري کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اين که پيش بيني ها حکايت از حرکت ما به سمت موج سوم بيماري کرونا دارد، گفت: به نظر مي‌رسد ورود موج سوم در استان تهران خيلي زودتر از ساير استان‌ها شکل خواهد گرفت.

عليرضا زالي شامگاه دوشنبه در يک برنامه زنده تلويزيوني، با بيان اين مطلب افزود: آمار ۷۲ ساعته اخير ما تاکيد و تصريح مي کند که شهر تهران دارد شرايط جديدي را تجربه مي کند.
وي با اشاره به اينکه کماکان استان تهران وضعيت قرمز تلقي مي شود، گفت: خواسته کارشناسي ما در ستاد کروناي کلانشهر تهران اين است که حتما محدوديت از جمله دورکاري کارکنان در استان تهران اجرا شود و حداکثر يک سوم کارکنان در قالب دورکاري به فعاليت خود ادامه دهند.

دورکاري کارکنان حداقل تا پايان شهريور اعمال شود
زالي ادامه داد: دورکاري کارکنان در استان تهران لغو شده اما درخواست فني و کارشناسي ما ادامه اين محدوديت حداقل تا پايان شهريور ماه در استان است.
وي اظهار داشت: نسبت به هفته هاي قبل که وضعيت آرام تري داشتيم با افزايش آمار مبتلايان، بستري ها و فوت شدگان مواجه هستيم لذا پيشنهاد ما اين است که محدوديت ها به خصوص دورکاري کارکنان مجددا اعمال شود.
زالي افزود: اين کار هم منجر به کاهش حضور کارکنان در مجموعه ادارات مي شود و هم از توليد سفر در شهر پرترافيک تهران مي کاهد، به عبارتي اين کار دو ويژگي کاهش بار ترافيکي و توليد سفر و  مديريت حضور کارکنان را به همراه دارد.
وي با اشاره به اينکه شرايط استان تهران به خصوص شهر تهران در روزهاي اخير از نظر آماري روبه افزايش است، گفت: آمار ۲۴ ساعته نشان مي دهد که بيش از ۶۵۹ بيمار در استان تهران بستري شدند و نسبت به هفته قبل کاملا رو به افزايش است.
او همچنين با بيان اينکه چند روزي است که آمارها با شيب ملايم روبه افزايش است، ادامه داد: متاسفانه ۱۴۳ نفر از اين افراد در بخش مراقبتهاي ويژه بستري شدند.

۱۵ گروه پرخطر کماکان از حضور در ادارات معاف هستند
وي تاکيد کرد: در ستاد کروناي کلانشهر تهران ۱۵ گروه در قالب گروه هاي پرخطر تعيين شد،  اين افراد کماکان از حضور در ادارات و دواير کاري معافيت دارند و نبايد حضور پيدا کنند.
زالي تصريح کرد: اين افراد کماکان براي حضور در محل کار با محدوديت مواجه هستند و بايد شامل معافيت باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar