ايسنا/ سخنگوي وزارت بهداشت از شناسايي ۲۷۰۵ مورد جديد کرونا در کشور طي ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه ۱۴۰ تن نيز جان خود را از دست دادند.

 دکتر سيماسادات لاري در توضيح آخرين موارد بروز و فوتي ناشي از کوويد-۱۹ در کشور گفت:  از ديروز تا امروز ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، دو هزار و ۷۰۵ بيمار جديد مبتلا به کوويد۱۹ در کشور شناسايي شد که يک هزار و ۲۹۹ نفر از آنها بستري شدند.

وي گفت: مجموع بيماران کوويد۱۹ در کشور به ۴۰۷ هزار و ۳۵۳ نفر رسيد.

لاري ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۰ بيمار کوويد۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به ۲۳ هزار و ۴۵۳ نفر رسيد.

وي گفت: خوشبختانه تا کنون ۳۴۹ هزار و ۹۸۴ نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.

سخنگوي وزارت بهداشت افزود: ۳۸۱۱ نفر از بيماران مبتلا به کوويد۱۹ در وضعيت شديد اين بيماري تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وي، تا کنون سه ميليون و ۶۱۳ هزار و ۸۹۱ آزمايش تشخيص کوويد۱۹ در کشور انجام شده است.سخنگوي وزارت بهداشت در توضيح استانهاي در شرايط قرمز کرونا گفت: بر اساس آخرين اطلاعات کرونا در کشور، استانهاي تهران، مازندران، گيلان، قم، اصفهان، خراسان رضوي، آذربايجان شرقي، کرمان، خراسان شمالي، سمنان، يزد، زنجان و قزوين در وضعيت قرمز قرار دارند.

وي درباره استانهاي در شرايط هشدار گفت: همچنين استانهاي آذربايجان غربي، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبيل، بوشهر، کرمانشاه، کهگيلويه و بويراحمد، خراسان جنوبي، مرکزي، ايلام، چهارمحال و بختياري، گلستان و خوزستان در وضعيت هشدار قرار دارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar