تسنيم/ فرمانده مرزباني سيستان و بلوچستان گفت: مرزداران هنگ مرزي ميرجاوه با انجام عملياتي هدفمند موفق شدند نزديک به ۲ تن انواع مواد مخدر را کشف کنند.

سردار محمد ملاشاهي اظهار داشت: مرزداران فرماندهي مرزباني سيستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتي از فعاليت باند بزرگ قاچاق مواد مخدر و برنامه‌ريزي ورود محموله مواد مخدر به داخل کشور از منطقه مرزي ميرجاوه مطلع شدند و بلافاصله اکيپ‌هاي پوششي و عملياتي مرزباني با دريافت تجهيزات کامل به منطقه مورد نظر عزيمت و به اجراي هدفمند کمين و تشديد پوشش منطقه پرداختند.

فرمانده مرزباني استان سيستان و بلوچستان تصريح کرد: پس از شناسايي مسيرهاي احتمالي تردد قاچاقچيان، دلاورمردان هنگ مرزي ميرجاوه با هدايت عملياتي و پشتيباني اطلاعاتي مرزباني استان، با انجام عملياتي هدفمند و هوشمندانه تمام مسيرها را بر قاچاقچيان بستند، بنابراين سوداگران مرگ که در محاصره مرزداران گرفتار شده بودند اقدام به تيراندازي به سمت مأمورين کردند ولي با توجه به موضع‌گيري و اتخاذ تاکتيک عملياتي مناسب و حجم سنگين آتش مرزداران، قاچاقچيان با به جا گذاشتن محموله موادمخدر خود، از منطقه متواري شدند.

سردار ملاشاهي اظهار داشت: در اين عمليات موفقيت‌آميز، ضمن توقيف دو دستگاه خودرو تويوتا، مقدار يک تن و 927 کيلوگرم انواع مواد مخدر شامل يک تن و 597 کيلوگرم ترياک، 100 کيلوگرم هروئين، 39 کيلوگرم مرفين، 67 کيلوگرم حشيش، 39 کيلوگرم شيشه و 85 کيلوگرم کراک کشف شد.

فرمانده مرزباني استان با بيان اينکه شناسايي و دستگيري متهمان پرونده به صورت ويژه در دستور کار قرار دارد، گفت: مرزداران سيستان و بلوچستان با پاسداري از مرزهاي پهناور جنوب شرق کشور، منطقه را براي فعاليت سوداگران مرگ ناامن کرده و با هرگونه تجاوز به مرزهاي مقدس جمهوري اسلامي ايران مقتدرانه برخورد خواهند کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar