مهر/ سخنگوي وزارت بهداشت از افزايش ۵۰ درصدي حقوق دستياران پزشکي از مهرماه امسال خبر داد.

 سيماسادات لاري  با اشاره به نقش دستياران پزشکي در نظام سلامت ايران اظهار داشت: با توجه به حقوق ناچيز اين قشر زحمتکش قرار شد حقوق آنها از مهرماه امسال ۵۰ درصد افزايش يابد.

وي با بيان اينکه در کشور ۱۷ هزار دستيار وجود دارد، ابراز داشت: با توجه به اقدامات انجام شده در وزارت بهداشت و صندوق رفاه مقرر شد امسال به ۱۰ هزار دستيار هر کدام ۱۵۰ ميليون ريال وام و يا به يک هزار دستيار هر کدام وام ۱۰۰ ميليون ريالي با يک سال تنفس اعطا شود.

سخنگوي وزارت بهداشت همچنين از فراهم آوردن زمينه لازم براي بيمه سلامت دستياران خبر داد و تصريح کرد: در حال رايزني هستيم تا بيمه تکميلي دستياران را هم توسط يکي از شرکتهاي بيمه انجام دهيم.

وي همچنين از کاهش ۵۰ درصدي منابع اختصاصي درآمدي بيمارستانها در دوران شيوع کرونا خبر داد و بيان داشت: با توجه با اينکه بار اصلي درمان و بستري بيماران کرونايي بر دوش بيمارستان‌هاي دولتي بود علاوه بر صرف هزينه‌هاي لازم به اين منظور درآمدهاي بيمارستانها هم به دليل عدم پذيرش بيماران ديگر کاهش يافت.

لاري خاطرنشان کرد: در کشور ۴۱ پروژه نيمه تمام خوابگاهي براي دانشجويان دانشگاه‌هاي علوم پزشکي وجود دارد که اميدواريم با تخصيص اعتبارات لازم و مشارکت خيرين شاهد اتمام اين پروژه‌ها باشيم‌.

وي گفت: هر خيري که داوطلب مشارکت در پروژه‌هاي خيرساز وزارت بهداشت باشد، وزارت بهداشت دو برابر مقدار کمک خير در آن پروژه اعتبار اختصاص مي‌دهد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar