تسنیم/ سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا از آغاز فعالیت گشت ارشاد کرونا در بازارها پاساژها و مراکز پرتجمع شهر اصفهان از فردا چهارشنبه خبر داد.

حجت‌الله غلامی در نشست آنلاین درباره آخرین مصوبات ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در اصفهان اظهار داشت: متأسفانه گزارش امروز دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حکایت از روند رو به رشد تعداد موارد ابتلا، بستری و فوت‌شدگان بیماری کرونا در استان اصفهان دارد. با توجه به آمارهای مختلفی که اخیراً درباره تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در اصفهان از سوی مراکز مختلف ارائه شده مقرر شد که این آمار فقط توسط رئیس دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان ارائه شود.

وی افزود: مقرر شد محدودیت‌ها در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها بیشتر و خاموشی پارک‌ها افزایش یابد و تمام خدماتی که در پارک‌ها ارائه می‌شود از جمله وسایل بازی و ورزشی ممنوع شود. همچنین اغذیه‌فروشی‌ها و فست‌فودی‌ها از فردا فقط می‌توانند به صورت بیرون‌‌بر خدمات ارائه دهند.

سخنگوی ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا ادامه داد: مقرر شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و محاکم قضایی با مطب‌هایی که دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت نکنند برخورد جدی شود. همچنین از فردا سوخت‌گیری در جایگاه‌های سوخت صرفاً توسط اپراتورهای جایگاه‌ها انجام خواهد شد.

وی درباره دورکاری کارمندان گفت: قرار شد با هماهنگی مدیر هر دستگاه و مشروط بر اینکه امور مراجعان به نحو مطلوب انجام شود، درباره میزان دورکاری کارمندان تصمیم‌گیری شود. همچنین با توجه به اطلاعیه‌هایی که درباره پیاده‌روی اربعین صادر شده مقرر شد به متولیان امر به صورت کتبی تذکر داده شود تا از پیاده‌روی به سوی امکان مقدس جلوگیری شود و فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص فصل‌الخطاب قرار گیرد.

غلامی اضافه کرد: متأسفانه در برخی شهرستان‌های اصفهان که وضعیت قرمز داشتند نماز جمعه برگزار شده که مقرر شد جلوگیری از این امر به شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان ابلاغ شود.

وی با اشاره به آغاز فعالیت گشت ارشادی کرونا در شهر اصفهان از فردا چهارشنبه تصریح کرد: این گشت‌های ارشاد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و نیروی مقاومت بسیج در بازارها، پاساژها، رستوران‌ها، صنوف و مراکز پرتجمع شهر تذکرات لازم را به افراد یا واحدهایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند تذکر می‌دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar