مهر/ يکي از موضوعات مهم در دوران شيوع کرونا، بيماري‌هايي است که درمان آن‌ها را هرگز نبايد به تعويق انداخت و با در نظر گرفتن ملاحظات و پروتکل‌هاي بهداشتي بايد نسبت به درمان آن‌ها اقدام کرد.


از جمله بيماري‌هايي که درمان آن‌ها را نبايد به تعويق انداخت مي‌توان به مشکلات رواني که زندگي را حاد کرده مانند افسردگي حاد يا شديد شدن فوبيا و وسواس اشاره کرد.

به ياد داشته باشيم قرار نيست از ترس ابتلاء به کرونا شرايط را سخت‌تر کنيم، اقدامات بهداشتي، درماني مهمي همچون واکسيناسيون کودکان، جراحي آب سياه چشم و درمان قند کنترل نشده براي بيماران ديابتي نبايد به خاطر شيوع کرونا به تأخير بيفتند.

مشکلات اورژانسي قلب به ويژه براي افرادي که سابقه فشارخون بالا دارند و همچنين جراحي قلب و باز کردن عروق و مشکلات ضروري ارتوپدي مثل شکستگي دست و پا نيز از ديگر مواردي هستند که درمانشان نبايد به تعويق بيفتد.

همچنين زناني که در معاينات خانگي با علائمي مانند غده و يا خونريزي مواجه مي‌شوند و افرادي که در بستگان خود سابقه سرطان پستان دارند نبايد چکاپ خود را عقب بيندازند.

بيماران مبتلا به ام اس به ياد داشته باشند که از ترس ضعيف شدن ايمني بدن، نبايد داروهاي خود را خودسرانه قطع کنند و حتماً در اين باره با پزشک خود مشورت کنند.

مبتلايان به سرطان نيز حتماً براي زمان بندي درمان با پزشک خود مشورت کنند.

براي درمان به پزشکمان اعتماد کنيم و اگر تشخيص داده شد مشکلمان اورژانسي است براي درمان خود اقدام کرده و براي درمان بيماري‌هاي غيراورژانسي تا خارج شدن شهرمان از وضعيت هشدار صبر کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar