نماد آخرین خبر

ابتلای 280 دانشجوی علوم پزشکی به کرونا

منبع
ايسنا
بروزرسانی
ابتلای 280 دانشجوی علوم پزشکی به کرونا

ايسنا/ مديرکل دانشجويي معاونت فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت با تاکيد بر اينکه هر دانشجو قبل از ورود به دانشگاه علوم پزشکي از نظر ابتلا به کرونا غربالگري مي شود،گفت: از دانشجوياني که علايم کرونا داشته باشند تست نيز گرفته مي شود ضمن اينکه تست کروناي ۲۸۰ نفر از دانشجوياني اينترن و کارورز که در طول تابستان در خوابگاه ها حضور داشتند مثبت شده است.

مهندس رحمان خدابنده‌لو ضمن اعلام اين مطلب اظهار کرد: به توجه به شيوع کرونا ويروس در کشور در ترم تحصيلي جاري هر دانشجوي علوم پزشکي که بخواهد وارد دانشگاه شود مورد غربالگري کرونا قرار مي گيرد و اجراي اين طرح در دانشگاه هاي علوم پزشکي اجباري است.

وي در ادامه تصريح کرد: با توجه به اينکه ثبت نام و آموزش دانشجويان جديدالورود دانشگاه هاي علوم پزشکي از آبان ماه صورت مي گيرد، بنابراين اين دانشجويان نيز حتما مورد غربالگري کرونا و سلامت قرار مي گيرند.

مديرکل دانشجويي معاونت فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: غربالگري کرونا با تست کرونا متفاوت است و نبايد اين دو را با يکديگر اشتباه گرفت؛ طبق برنامه‌ريزي هاي انجام شده از همه دانشجويان علوم پزشکي تست کرونا گرفته نمي شود فقط از دانشجوياني که علايم کرونا داشته باشند، تست نيز گرفته مي شود.

دکتر خدابنده‌لو اظهار کرد: سنجش سلامت روان دانشجويان علوم پزشکي نيز از همان هفته مهر آغاز مي‌شود و تمامي دانشگاه هاي علوم پزشکي اين طرح را اجرا مي‌کنند.

وي در خصوص آمار ابتلاي دانشجويان علوم پزشکي به کرونا ويروس نيز گفت: تست کروناي ۲۸۰ نفر از دانشجوياني اينترن و کارورز که در طول تابستان در خوابگاه ها حضور داشتند مثبت شده است و اين دانشجويان تا زماني که تست کروناي آنها منفي شود در قرنطينه نگهداري مي‌شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar