نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

فرصت انتخاب رشته کنکور سراسری تمدید شد

منبع
فارس
بروزرسانی
فرصت انتخاب رشته کنکور سراسری تمدید شد

فارس/ در حالي که برخي از داوطلبان و خانواده ها نسبت به مهلت فشرده انتخاب رشته در کنکور سراسري امسال ابراز نگراني مي کردند، سازمان سنجش آموزش کشور در آخرين روز از مهلت باقي مانده، فرصت انتخاب رشته را تمديد کرد.

طبق اعلام قبلي سازمان سنجش آموزش کشور مهلت انتخاب رشته در کنکور سراسري ۹۹ که از ۲ مهرماه آغاز شده بود قرار بود امروز ۵ مهرماه به پايان رسد.
امروز در حالي آخرين روز از فرصت انتخاب رشته در کنکور امسال اعلام شده بود که هنوز ۸۰ درصد داوطلبان مجاز کنکور سراسري ۹۹ انتخاب رشته نکرده اند.
بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، در حالي که يک ميليون و ۱۲ هزار و ۴۰۶ نفر در کنکور سراسري امسال مجاز به انتخاب رشته شده اند تا امروز  فقط ۱۶۶ هزار و ۹۳۴ نفر مراحل انتخاب رشته خود را تکميل کرده اند که جمعيت بسيار کمي است.
در اين باره، نگراني هايي از سوي برخي از داوطلبان و خانواده ها مطرح شده است.

۴ روز براي انتخاب رشته کنکور سراسري کم است
موسي نژاد، مادر يک داوطلب کنکور امسال که پيش از اين در جريان برگزاري کنکور سراسري درباره جزئيات برگزاري آزمون و ميزان رعايت پروتکل هاي بهداشتي در کنکور با خبرنگار فارس گفت وگو کرده بود، امروز در تماس با خبرنگار فارس، نگراني خود را نسبت به پايان مهلت انتخاب رشته ابراز کرد.
وي که دخترش در گروه تجربي کنکور داده است به خبرنگار فارس، گفت: هنوز انتخاب رشته را وارد نکرده ايم و اغلب دوستان دخترم هم همين وضع را دارند.
وي ادامه داد: در هفته گذشته هم دخترم و هم ما به شدت درگير انتخاب رشته در خانه و موسسه بوديم. واقعا کار سختي است و هنوز هم به مرحله وارد کردن اطلاعات نرسيده ايم.  
وي در اين گفت وگو خواست که در صورت امکان با انعکاس نگراني شان، درخواست تمديد مهلت را مطرح کنيم.

مهلت انتخاب رشته کنکور سراسري تمديد شود
يزداني مشاور در انتخاب رشته هاي کنکور سراسري در گفت وگو با خبرنگار فارس به مدت کوتاه براي انتخاب رشته امسال اشاره کرد و گفت: امسال طبق رويه خاص کرونايي سازمان سنجش آموزش کشور، پيش بيني مي شد که فرصت انتخاب رشته کنکور سراسري هم مانند کنکورهاي ارشد و دکترا کم باشد اما براي کنکور سراسري با اين جمعيت از داوطلبان مهلت ۴ روزه براي انتخاب رشته واقعا کم است.
وي گفت: اميدواريم که سازمان سنجش آموزش کشور امروز اين فرصت را تمديد کند و انتظار تمديد مهلت را داريم؛ زيرا با اينکه در ۲ روز اخير که روزهاي ۵ شنبه و جمعه آخر هفته قبل بود به شدت از نظر زماني براي مشاوره به دانش آموزان و خانواده ها تحت فشار بوديم اما هنوز درخواست هاي بسياري را نتوانسته ايم جواب دهيم.
اين مشاور در کنکور گفت: معمولا استرس داوطلبان کنکور سراسري و خانواده هاي آنان براي انتخاب رشته بيشتر از داوطلبان کنکورهاي ديگر است و از اين رو هميشه علاقه دارند که بابت همه سوالات و بهترين انتخاب هاي ممکن فرزندشان مطمئن شوند.
وي بار ديگر خواست که فرصت انتخاب رشته تمديد شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره