نماد آخرین خبر

کلاهبرداری تلفنی به بهانه برنده شدن در رادیو

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کلاهبرداری تلفنی به بهانه برنده شدن در رادیو

ايرنا/ رئيس پليس فتا تهران از دستگيري اعضاي باند خانوادگي خبر داد و گفت: متهمان با همکاري يکديگر به بهانه برنده شدن در برنامه راديويي ۳ ميليارد و ۷۱۰ ميليون ريال از ۱۰ تن از شهروندان کلاهبرداري کرده بودند.

سرهنگ داود معظمي گودرزي روز شنبه در توضيح اين خبر اظهارداشت: احدي از شهروندان به اين پليس فتا مراجعه و اظهار داشت، مردي که مدعي بود، مجري برنامه راديويي است، با وي تماس و در حالي که صدايي شبيه استوديو راديو شنيده مي شد، اعلام کرد به علت خوش حسابي برنده جايزه نقدي و سفر عتبات عاليات شده ام و براي دريافت جايزه خود اعلام کرد به نزديکترين خودپرداز بانکي مراجعه کنم و با انجام مراحل بانکي، جايزه خود را دريافت کنم ولي پس از انجام مراحل بانکي کليه موجودي حساب بانکي ام خالي شده است.
رئيس پليس فتا پايتخت بيان کرد: پس از تحقيقات سايبري، هويت متهم اصلي پرونده شناسايي ولي مشخص شد که اموال سرقت شده به حساب دو خانم واريز شده است و در گام بعدي از تحقيقات پليسي به دست آمد که متهم به همراه خواهر و همسرش و همچنين دو تن از دوستانش مال باختگان را شناسايي به بهانه برنده شدن در برنامه راديويي کل موجودي حساب بانکي مال مال باختگان را سرقت مي کنند.
وي با اشاره باينکه در هنگام رسيدگي به اين پرونده ۹ فقره سرقت مشابه ديگر به پليس فتا اعلام شد، گفت: با بررسي هاي پليسي کارشنان اموال به سرقت رفته را ۳ ميليارد و ۷۱۰ ميليون ريال اعلام کرده اند.
اين مقام پليسي افزود: همانگونه که به دفعات توسط پليس هشدار داده شده است به هيچ عنوان براي دريافت جايزه نيازي به حضور در پاي دستگاه عابربانک و يا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکي نيست و تماس هايي که شهروندان را به خودپرداز هداييت مي کنند قطعا کلاهبرداري است.

 
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar