نماد آخرین خبر

رئیس نظام پزشکی مشهد: از سفر به این شهر بپرهیزید

منبع
ايرنا
بروزرسانی
رئیس نظام پزشکی مشهد: از سفر به این شهر بپرهیزید

ايرنا/ رييس سازمان نظام پزشکي مشهد گفت: در شرايط کنوني سفر به هر علتي باعث انتقال و شيوع ويروس کرونا خواهد شد لذا هموطنان در روزهاي منتهي به اربعين و دهه آخر صفر از سفر به مشهد بپرهيزند.

دکتر علي بيرجندي نژاد افزود: در برهه حساس کنوني براي دفاع از مرزهاي سلامت، تمامي مردم و مسوولان بايد طبق فرمايش رهبر معظم انقلاب در کنار مدافعان سلامت قرار گيرند.
وي ادامه داد: طبق فرمايش معظم له، اعلام ارادت به حضرت امام حسين (ع) در منازل و با خواندن زيارت و دعا و توسل قابل انجام است. 
رييس سازمان نظام پزشکي مشهد گفت: تاکنون ۱۷ نفر از کادر بهداشت و درمان مشهد بر اثر ابتلا به بيماري کوويد ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
وي افزود: ۱۰ نفر از جان باختگان کادر بهداشت و درمان در مشهد طي دو ماه اخير به دليل ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند که اين موضوع رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را ضروري مي‌سازد.
بيرجندي نژاد ادامه داد: هشت نفر از شهداي مدافع سلامت در مشهد پزشک عمومي و متخصص بودند و بقيه در ساير رشته هاي علوم پزشکي مانند پرستاري و بينايي سنجي فعاليت داشتند که فقدان آنها غير قابل جبران است.
وي گفت: برخي پزشکان فعال در مراکز ارائه خدمات به بيماران مبتلا به کوويد ۱۹ بيش از ۶ ماه است که پدر و مادرشان را نديده‌اند و حتي از ديدار فرزندانشان نيز محروم هستند تا مبادا انتقال دهنده بيماري به آنها باشند.
رييس نظام پزشکي مشهد افزود: در سالهاي دفاع مقدس و مبارزه با دشمن بعثي دشمن مشخص بود و تکليف براي همگان روشن بود اما امروز مدافعان سلامت با دشمن نامرئي طرف هستند که هر لحظه ممکن است فرد را زمين‌گير کند.
بر اساس آخرين آمار رسمي تاکنون ۴۴۳ هزار و ۸۶ نفر در ايران به طور قطعي به ويروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۲  نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۳۹۴ نفر رسيده است. همچنين تاکنون ۳۷۲ هزار و ۵۱ نفر از بيماران، بهبود يافته يا از بيمارستان‌ها ترخيص شده‌اند.

"پاندمي کرونا" تاکنون در جهان ۳۲ ميليون و ۸۰۲ هزار و ۶۷۲ نفر را بيمار کرده و جان ۹۹۴ هزار و ۳۱۱ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. 
۲۴ ميليون و ۱۹۹ هزار و ۳۳۰ نفر از افراد مبتلا به ويروس کرونا در جهان نيز تاکنون درمان شده‌اند.
در اين ميان آمريکا با هفت ميليون و ۲۴۵ هزار و ۵۳۳ بيمار مبتلا به کوويد ۱۹ و ۲۰۸ هزار و ۴۸۳ قرباني ويروس کرونا، بيشترين آمار ابتلا و تلفات ناشي از پاندمي کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. 
بر اساس آخرين آمارهاي رسمي، ايران در جدول مبتلايان و جانباختگان پاندمي کرونا جايگاه سيزدهم را در ميان کشورهاي جهان دارد. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar