نماد آخرین خبر

انتقاد یک نماینده از پیش‌خرید واکسن کرونا

منبع
ايلنا
بروزرسانی
انتقاد یک نماینده از پیش‌خرید واکسن کرونا

ايلنا/ رئيس کميسيون بهداشت مجلس گفت: وقتي براي خريد واکسن آنفلوآنزا مشکل داريم، چرا براي واکسني که هنوز وارد بازار جهاني نشده، 15 درصد پولش را پرداخت کنيم.

حسينعلي شهرياري رئيس کميسيون بهداشت مجلس ضمن اشاره به پيش خريد واکسن کرونا و پرداخت 15 درصد آن گفت: وقتي براي خريد واکسن آنفلوآنزا مشکل داريم و نمي‌توانيم به دليل مشکلات بانکي  پولي جا به جا کنيم و حتي با اينکه پول واکسن آنفلوآنزا را داديم، هنوز براي واردات آن دچار مسئله هستيم، چرا براي واکسني که هنوز وارد بازار جهاني نشده، 15 درصد پولش را پرداخت کنيم.

وي در مورد ماجراي تحويل واکسن‌هاي آنفلوآنزا به مجلس گفت: چون هميشه واکسن آنفلوآنزا به اندازه بود، هر سال مقداري واکسن به مجلس مي‌دادند و امسال هم طبق روال انجام شده بود، اين مقدار واکسن فقط براي خود نماينده‌ها نبوده، بلکه براي پرسنلي که حتي بازنشست شدند هم بوده است و لازم است بدانيد که مجلس چند هزار پرسنل دارد.

شهرياري افزود: اما اين طور که من شنيدم، واکسن‌ها را مجلس پس داده است، ولي بهتر بود به نماينده‌ها بگويند براي تزريق واکسن به يک مرکز بهداشت و درمان بروند که اين اتفاقات نيفتد.

وي در مورد انبار کردن واکسن آنفلوآنزا در 24 روز گفت: يک  مقداري از واکسن وارد شده بود، چون مقدارش کم بود، نگه داشتند تا همه که رسيد با هم توزيع شود، اگر همان مقدار کم را توزيع مي‌کردند، اتفاقي که در رابطه با مجلس پيش آمد، مي‌افتاد، قرار بر اين است که دو ميليون و 500 دوز رايگان فقط به خانم‌هاي باردار، بيماران صعب‌العلاج و خاص داده شود و بقيه هم بين مراکز بهداشتي و درماني و داروخانه‌ها توزيع شود تا با ارائه کارت ملي به افراد فروخته شود و براي همين بخشي از آن در انبار نگهداري شده بود.

رئيس کميسيون بهداست مجلس افزود: اين واکسن‌ها تا دو الي سه ماه قابل نگهداري است، اما براي سال بعد امکان استفاده از آن موثر نيست، چون هر واکسن با توجه به نوع ويروس براي همان سال مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره