نماد آخرین خبر

آموزش مجازی پیش دبستانی ها رایگان شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
آموزش مجازی پیش دبستانی ها رایگان شد

ايسنا/ بنا بر امر حاکميتي و راهبردهاي کلان سند تحول بنيادين از سوي وزارت آموزش‌وپرورش، «دستورالعمل طرح ملي پوشش سراسري نوآموزان و آموزش مجازي پيش‌دبستاني رايگان»، به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.

با توجه به سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري و راهبرد کلان سند تحول بنيادين مبني بر به رسميت شناختن آموزش‌هاي دوره پيش‌دبستاني و موظف بودن دستگاه تعليم و تربيت به تدوين اصول، برنامه‌ريزي و تعليم و توانمندسازي نوآموزان دوره پيش‌دبستاني طبق فرمايشات مقام معظم رهبري و به‌منظور استمرار و تکميل برنامه‌هاي آموزشي و پرورشي نوآموزان دوره پيش‌دبستاني و استفاده بهينه از فرصت شبکه آموزشي دانش‌آموز (شاد) و مدرسه تلويزيوني ايران در سال تحصيلي ۱۴۰۰-۱۳۹۹، از سوي وزارت آموزش‌وپرورش، دستورالعمل طرح ملي پوشش سراسري نوآموزان و آموزش مجازي پيش‌دبستاني رايگان به ادارات کل استان ابلاغ شد.

بر اساس اين گزارش هدف از ارسال اين دستورالعمل، جذب و حضور حداکثري نوآموزان در سيستم آموزشي و پرورشي کشور، ايجاد وحدت رويه و توسعه عدالت آموزشي براي تمام نوآموزان به‌صورت رايگان و غيرحضوري و رشد همه‌جانبه اوان کودکي و يادگيري پيش‌نيازهاي ورود به دبستان از طريق آموزش والدين و نوآموزان و با توجه به شرايط موجود ذکرشده است.

بر اين اساس، آموزش پيش‌دبستاني در سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به‌صورت غيرحضوري بوده و فقط گروه هدف کودکان ۵ سال تمام را دربرمي گيرد. همچنين آغاز فعاليت‌هاي آموزشي و يادگيري پيش‌دبستاني مجازي هم‌زمان با هفته کودک (۱۹ مهرماه)، در سراسر کشور و از طريق شبکه آموزش، صداوسيماي استان‌ها و شبکه شاد است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره