نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

احتمال افزایش محدودیت‌های کرونایی در پایتخت

منبع
ايسنا
بروزرسانی
احتمال افزایش محدودیت‌های کرونایی در پایتخت

ايسنا/ استاندار تهران از انتخاب تهران براي پايلوت نظارت جدي بر استفاده از ماسک خبر داد و بر لزوم اعمال محدوديت هاي بيشتر تاکيد کرد.

 انوشيروان محسني بندپي در چهارمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان تهران درباره روند شيوع کرونا ويروس در استان تهران گفت: تعطيلات سبب شده که امروز روند مراجعان سرپايي و ميزان بستري بيماران در بخش ويژه رو به افزايش باشد که اين امر، شرايط را براي مديريت و خدمت رساني سخت تر مي کند.

وي افزود: پيشنهاد استانداران و دانشگاه هاي علوم پزشکي اين بود که استانداران از اختيارات استاني استفاده کنند تا برخي محدوديت ها اعمال شود که ديروز در جلسه ستاد ملي اين امر مصوب شد، با اين شرط که ستادهاي استاني پييشنهادات خود را به دو وزير بهداشت و کشور ارسال کنند و پس از تاييد آنها جنبه اجرايي پيدا کند. بر اين اساس ديروز جلسه ستاد استاني داشتيم و پيشنهاداتي ارائه شد که پس از تاييد دو وزير در استان اجرايي مي شود؛ چرا که تهران به چابک سازي، کم کردن تراکم و اعمال محدوديت هاي بيشتر نياز دارد.

وي ادامه داد: تهران پايلوت شده تا برخي از محدوديت ها به ويژه در مورد استفاده از ماسک اعمال شود، تا هر فردي که از ماسک استفاده نکند خدمت به وي ارائه نشود و هر کارمندي که بخواهد خدمت به چنين فردي ارائه کند خلاف آيين نامه عمل کرده است که اين مصوبه به همه دستگاه هاي اجرايي و ملي ابلاغ شد.

وي تاکيد کرد: پيشنهاد استان اين است که تعطيلي ورزش هايي که برخورد فيزيکي دارند، همچنين استخرهاي شنا، قهوه خانه ها، نماز جمعه و تالارها تداوم پيدا کند تا نسبت به مديريت بيماري در شرايط شروع فصل پاييز، شيوع آنفلولانزا و سرما، تراکم جمعيت و غيره اقدام شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar