نماد آخرین خبر

واکسن آنفلوآنزای رایگان برای مددجویان بهزیستی

منبع
ايرنا
بروزرسانی
واکسن آنفلوآنزای رایگان برای مددجویان بهزیستی

ايرنا/ رئيس سازمان بهزيستي کشور گفت: همه مددجويان سازمان از سالمندان تا معلولان که در مراکز شبانه‌روزي نگهداري و از نظر ابتلا به آنفلوانزا و کرونا پرخطر تلقي مي‌شوند، در سال جاري به صورت رايگان واکسن آنفلوانزا دريافت مي‌کنند.

وحيد قبادي دانا روز يکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به تصميمات کميته علمي کشوري آنفلوانزا و با توجه به محدوديت‌هايي که در زمينه تامين واکسن آنفلوانزا در کشور وجود دارد، طبق تصميمات اتخاذ شده، توزيع واکسن برعهده معاونت بهداشت دانشگاه هاي علوم پزشکي در استان هاي مختلف است؛ با توجه به در معرض خطر بودن افراد مختلف، اولويت‌هايي را براي دريافت‌کنندگان واکسن آنفلوانزا درنظر گرفته‌اند.

وي ادامه داد: بر اين اساس کساني که در اولويت يک دريافت واکسن قرار دارند در درجه اول اهميت هستند و مي توانند واکسن را به طور رايگان دريافت کنند؛ بر همين مبنا پرسنل و سالمندان ساکن در مراکز نگهداري شبانه روزي سالمندان و معلولان جسمي حرکتي، معلولين ذهني و بيماران رواني مزمن که در مراکز شبانه روزي  بهزيستي نگهداري مي شوند و همچنين کودکان داراي سرپرست غيرموثر که در مراکز شبانه روزي و شبه خانواده بهزيستي و آسيب ديدگان اجتماعي که در مراکز شبانه روزي بهزيستي تحت حمايت قرار دارند به صورت رايگان واکسن آنفلوانزا را دريافت مي کنند.

رئيس سازمان بهزيستي کشور گفت: براي اين افراد واکسن آنفلوانزا به صورت رايگان تزريق خواهد شد و توزيع اين واکسن‌ها نيز برعهده معاونت بهداشتي دانشگاه هاي علوم پزشکي خواهد بود.

قبادي دانا يادآور شد: ۸۰ هزار نفر در مراکز شبانه روزي بهزيستي مشمول دريافت رايگان واکسن آنفلوانزا هستند و اين واکسن طي روزهاي آتي به آنها تزريق خواهد شد.

 
  

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar