نماد آخرین خبر

رحمانی فضلی: قدردان زحمات آتش نشانان در سیل و کرونا هستیم

منبع
مهر
بروزرسانی
رحمانی فضلی: قدردان زحمات آتش نشانان در سیل و کرونا هستیم

مهر/ وزير کشور در پيام تبريکي به مناسبت روز آتش نشان نوشت: قدردان خدمات شبانه روزي آتش نشان‌ها در مهار سيلاب مهيب سال گذشته و دوران شيوع ويروس کرونا هستم.

عبدالرضا رحماني فضلي در آستانه ۷ مهرماه، با تبريک فرارسيدن روز آتش نشاني و ايمني به همه آتش نشانان عزيز و فداکار در سراسر کشور ياد و خاطره دلاوري‌ها و ايثارگري‌هاي همه آتش نشانان از جمله جان برکفاني که در هفتم مهرماه سال ۱۳۵۹ در اطفا حريق پالايشگاه آبادان حماسه جاوداني از خود به يادگار گذاشتند، را گرامي داشت.

متن پيام رحماني فضلي وزير کشور به مناسبت ۷ مهر روز آتش نشاني و ايمني بدين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم
هفتم مهرماه روز آتش نشاني و ايمني، يادآور فداکاري‌ها و از خودگذشتگي‌هاي آتش‌نشانان خدوم و زحمت‌کشي است که با عشق و با همه وجود براي ارتقاي ايمني و ايجاد آسايش و رفاه مردم تلاش بي‌وقفه و شبانه‌روزي مي‌نمايند.
امروزه توسعه شهرنشيني ضرورت و اهميت پرداختن به موضوع ايمني در جوامع را دوچندان نموده است به نحوي که اين امر از جمله اولويت‌هاي اصلي دولت و مديريت‌هاي محلي محسوب مي‌شود.
سازمان‌ها و واحدهاي آتش نشاني با توجه به افزايش توقعات و انتظارات از آنها بايستي به طور مستمر در حال توانمندسازي و برنامه‌ريزي براي به کارگيري راهکارهاي تخصصي و علمي براي افزايش ايمني و ارتقاي تاب‌آوري باشند. ضمن آنکه در کنار اين مباحث؛ فرهنگ سازي و آموزش، نظارت بر ايمني مراکز تجمعي، افزايش مشارکت‌هاي مردمي، بهره گيري از ظرفيت تشکل‌هاي مردم نهاد و همچنين سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي و مراکز علمي و پژوهشي نيز همواره بايد مطمح نظر جدي قرار گيرد.
وزارت کشور با توجه به وظايف و مأموريت‌هاي خود در زمينه ايمني شهرها و روستاها همواره تلاش نموده با رويکرد دانش‌پايه و نوآورانه و با همکاري ساير نهادها، زمينه ارتقاي ايمني مراکز تجمعي و افزايش خدمات آتش نشاني‌ها را فراهم سازد که به حمدالله امروز با تلاش مجموعه مديريت شهري، پوشش خدمات آتش نشاني به شهروندان مطابق شاخص‌هاي برنامه ششم توسعه به ۹۱ درصد رسيده است.
همچنين انتظار مي‌رود با تصويب لايحه قانوني پيشنهادي وزارت کشور تحت عنوان "لايحه مديريت يکپارچه ايمني شهر و روستا" که با رويکرد پيشگيرانه و هماهنگي بين بخشي تدوين شده، مسائل و مشکلات قانوني و حقوقي اين حوزه مهم بصورت اصولي مرتفع گردد.
اينجانب ضمن تبريک فرارسيدن روز آتش نشاني و ايمني به همه آتش نشانان عزيز و فداکار در سراسر کشور و با گراميداشت ياد و خاطره دلاوري‌ها و ايثارگري‌هاي آتش نشانان جان برکفي که در هفتم مهرماه سال ۱۳۵۹ در اطفا حريق پالايشگاه آبادان حماسه جاوداني از خود به يادگار گذاشتند و همچنين قدرداني از خدمات شبانه روزي آتش نشاني‌هاي سراسر کشور در مهار سيلاب مهيب سال گذشته و دوران شيوع ويروس کرونا در شهرها روستاها، صحت و توفيق بيش از پيش همه آتش نشانان عزيز در اين مسير دشوار و پرمخاطره را از پروردگار قادر متعال مسألت دارم.

عبدالرضا رحماني فضلي
وزير کشور»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar