نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

پیش بینی وضع هوای کشور طی 2 روز آینده

منبع
فارس
بروزرسانی
پیش بینی وضع هوای کشور طی 2 روز آینده

فارس/ معاون پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي در تشريح آخرين وضعيت جوي کشور بيان کرد: در دو روز آينده رگبار باران گاهي با رعد و برق و وزش باد شديد موقت در غرب و شمال غرب کشور، سواحل خزر، شمال شرق همچنين استان‌هاي واقع در دامنه جنوبي البرز پيش‌بيني مي‌شود و در مناطق مستعد احتمال خيزش گرد و خاک وجود دارد.

محمد اصغري ادامه داد: در دو روز آينده در بخش هايي از شرق و مرکز کشور همچنين ارتفاعات زاگرس جنوبي و ارتفاعات کرمان بارش پراکنده گاهي رعد و برق و وزش باد شديد خواهيم داشت.
معاون پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي با بيان اينکه امروز شدت بارش‌ها در شمال آذربايجان هاي شرقي و غربي و همچنين استان هاي گيلان گلستان و مازندران است، گفت: روز سه‌شنبه شدت بارش‌ها در شمال آذربايجان غربي، شمال آذربايجان شرقي، اردبيل، گيلان، برخي نقاط استان البرز و تهران خواهد بود.
اصغري با اشاره به فعاليت سامانه بارشي نسبتا سرد، توضيح داد: در 4 روز آينده در بسياري از استان هاي کشور نظير آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، زنجان، قزوين، تهران، البرز، همدان، مرکزي، قم، کردستان، لرستان، سمنان، کرمانشاه، خراسان رضوي و خراسان جنوبي، مناطق مرتفع استان بوشهر، ارتفاعات جنوب يزد، ارتفاعات کرمان و غيره، احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و جاري شدن روان آب در مسيل‌ها، همچنين احتمال آبگرفتگي و برخورد صاعقه و اختلال تردد در جاده هاي کوهستاني وجود دارد که توصيه مي شود خودداري از اتراق، تردد و چراي دام در بستر و حاشيه مسيل‌ها و رودخانه‌ها، بازگشايي آبروها، اجتناب از صعود به ارتفاعات بويژه سبلان و البرز مرکزي و تمهيدات لازم در مراقبت از محصولات کشاورزي و باغداري، گلخانه‌اي و دامي، در دستور کار باشد.
وي ادامه داد: روز چهارشنبه ۱۶ مهر بارش در سواحل خزر و دامنه‌هاي جنوبي البرز ادامه دارد و در بخش هايي از غرب و شمال غرب همچنين شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهيم داشت و پنجشنبه بارش‌ها در سواحل خزر دامنه‌ها و ارتفاعات البرز ادامه دارد.
معاون پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي با بيان اينکه روز جمعه بارش پراکنده در دامنه البرز مرکزي و البرز غربي و همچنين سواحل شرق خزر خواهيم داشت، گفت: در اين مدت در ارتفاعات البرز مرکزي و شمال غرب کشور بارش برف پيش‌بيني مي‌شود.
اصغري اضافه کرد: از امروز تا چهارشنبه در استان‌هاي واقع در شمال غرب، سواحل خزر، شمال شرق کشور و دامنه‌هاي البرز کاهش دما بين ۴ تا ۸ درجه به تدريج پيش‌بيني مي‌شود همچنين از امروز بعد از ظهر تا پايان هفته درياي خزر مواج خواهد بود.
وي در تشريح وضعيت جوي پايتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آينده ابري در برخي ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شديد پيش‌بيني مي‌شود که اين شرايط تا شب ادامه دارد بيشينه و کمينه دما فردا در پايتخت ۲۱ و ۱۵ درجه خواهد بود.
معاون پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي اضافه کرد: روز آينده شهرکرد با کمينه دماي ۳ درجه بالاي صفر خنک ترين مرکز استان و اهواز با بيشينه دماي ۴۱ درجه بالاي صفر گرمترين مرکز استان خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره