نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

بارش ‌برف و تگرگ و تندباد‌‌ در برخی مناطق کشور

منبع
فارس
بروزرسانی
بارش ‌برف و تگرگ و تندباد‌‌ در برخی مناطق کشور

فارس/ مدير پيش بيني و هشدار سازمان هواشناسي گفت: امروز تا فردا رگبار شديد باران، رعد و برق، گاهي تندباد لحظه‌اي با احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف، در ارتفاعات شمال‌غرب و رشته‌کوه البرز مرکزي‌ پيش‌بيني مي‌شود.

صادق ضيائيان در تحليل آخرين وضعيت جوي کشور بيان کرد: امروز تا فردا رگبار شديد باران و رعد و برق گاهي همراه با تندبادهاي لحظه‌اي، احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در ارتفاعات شمال‌غرب و رشته‌کوه البرز مرکزي در استان‌هايي نظير گيلان، البرز، تهران، مرکز و نيمه شمالي آذربايجان غربي، نيمه شمالي آذربايجان شرقي، اردبيل، مازندران، نيمه شمالي قزوين و ارتفاعات شمال غرب سمنان‌ پيش‌بيني مي‌شود و نتيجه آن بالا آمدن آب رودخانه‌ها، جاري شدن روان آب در مسيل‌ها، آبگرفتگي و برخورد صاعقه و اختلال تردد در جاده هاي کوهستاني است.

وي تأکيد کرد: در اين راستا توصيه مي‌شود خودداري از اتراق، تردد و چراي دام در بستر و حاشيه مسيل‌ها و رودخانه‌ها، بازگشايي آبروها، اجتناب از صعود به ارتفاعات و مجهز شدن به تجهيزات زمستاني در قله‌ها و تمهيدات لازم در مراقبت از محصولات کشاورزي و باغداري، گلخانه‌اي و دامي، در دستور کار باشد.

مدير پيش بيني و هشدار سازمان هواشناسي افزود: در سه روز آينده بارش باران، گاهي رعد و برق و وزش باد شديد موقت، همچنين بارش تگرگ در نقاط مستعد در غرب و شمال غرب کشور، شمال شرق و استان‌هاي واقع در دامنه‌هاي جنوبي البرز پيش بيني مي‌شود، در همين مدت در ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزي بارش برف پيش بيني مي‌شود.

ضيائيان ادامه داد: در سه روز آينده در برخي از استان‌هاي يزد، اصفهان، کرمان، فارس و دامنه‌هاي زاگرس جنوبي بارش پراکنده، گاهي رعد و برق و وزش باد پيش بيني مي‌شود.

وي اضافه کرد: امروز شدت بارش‌ها در استان‌هاي ساحلي خزر، برخي نقاط آذربايجان شرقي و آذربايجان غربي و اردبيل، همچنين استان‌هاي واقع در دامنه جنوبي البرز پيش‌بيني مي‌شود.

مدير پيش بيني و هشدار سازمان هواشناسي افزود: روز چهارشنبه 16 مهر در استان‌هاي ساحلي خزر، همچنين استان‌هاي واقع در دامنه جنوبي البرز شدت بارش‌ها بيشتر خواهد بود.

وي اظهار داشت: روز جمعه 18 مهر در سواحل مرکزي و شرقي خزر، دامنه‌هاي زاگرس مرکزي و دامنه‌هاي جنوبي البرز مرکزي، بارش باران و وزش باد خواهيم داشت.

ضيائيان اضافه کرد: روزهاي جمعه و شنبه پيشِ رو در شمال غرب کشور افزايش نسبي دما و در استان تهران و در شمال شرق کشور کاهش نسبي دما پيش بيني مي‌شود.

مدير پيش بيني و هشدار سازمان هواشناسي با بيان اينکه درياي خزر امروز و روزهاي پنجشنبه و جمعه مواج است، گفت: خليج فارس از بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه مواج خواهد بود.

وي در تشريح وضعيت جوي پايتخت گفت: آسمان تهران روز آينده نيمه ابري تا ابري، همراه با مه صبحگاهي، در برخي ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شديد پيش بيني مي‌شود، بيشينه و کمينه دما فردا در پايتخت 21 و 12 درجه خواهد بود.

ضيائيان ادامه داد: فردا اهواز با بيشينه دماي 39 درجه بالاي صفر گرمترين مرکز استان و شهرکرد و اردبيل با کمينه دماي 2 درجه بالاي صفر سردترين مرکز استان خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره