نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

ارائه پیشنهادات ستاد مقابله با کرونای تهران به وزیر کشور

منبع
مهر
بروزرسانی
ارائه پیشنهادات ستاد مقابله با کرونای تهران به وزیر کشور

مهر/ فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران از ارائه پيشنهادات جديد به وزير کشور براي اعمال محدوديت کاهش سفرهاي غيرضرور خبر داد.

عليرضا زالي عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تهران در حال حاضر در شرايط بحراني به سر مي‌برد و بدنه بهداشت و درمان تحت فشار مضاعف قرار دارند و براي همين موضوع به اتفاق استاندار تهران در نامه‌اي به وزير کشور خواستار اعمال محدوديت‌هاي تازه‌اي براي کاهش سفرهاي غيرضروري هموطنان شده‌ايم.
زالي در خصوص پيشنهادهاي ارائه شده به وزير کشور گفت: اولين پيشنهاد در خصوص افزايش موقت عوارض بزرگراهي به ميزان حداقل ۳ تا ۵ برابر براي خودروهايي که به مقاصد غيربومي مسافرت کرده‌اند و تخصيص منابع حاصله از آن براي کمک به پيشگيري و کنترل بيماري کرونا است.
وي دومين مورد را افزايش مبلغ جريمه حداقل به ميزان ۳ تا ۵ برابري در صورت تخلف از قوانين راهنمايي و رانندگي براي خودروهاي غيربومي که به ساير شهرستان‌ها مسافرت مي‌کنند عنوان کرد و افزود: منابع حاصل از اين جريمه‌ها به شهرستان مقصد تخصيص يابد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بيان داشت: سومين مورد پيشنهادي اين بود که با توجه به اينکه تعدادي از مسافران مذکور ممکن است در شهرستان‌هاي مقصد دچار بيماري کرونا شوند، با استفاده از ظرفيت دانشگاه‌هاي علوم پزشکي مقصد نسبت به قرنطينه‌سازي اين‌گونه افراد اقدام شود و در صورت ابتلاء همه هزينه‌هاي درمان در مراکز بيمارستاني در استان مبدا و يا مقصد به طور کامل از بيمار اخذ شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar