نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

محاکمه غیابی دو برادر جنایتکار

منبع
ايران
بروزرسانی
محاکمه غیابی دو برادر جنایتکار

ايران/ 2 برادر وقتي از ارتباط خواهرزاده شان با پسر جواني با خبر شدند، در اقدامي هولناک او را به قتل رسانده و سپس به يکي از کشورهاي اروپايي فرار کردند اما با گذشت 11 سال از اين جنايت سرانجام پرونده در شعبه 11 دادگاه کيفري استان تهران بدون حضور متهمان رسيدگي شد.

رسيدگي به اين جنايت با کشف جسد سوخته پسر جوان از سوي پليس آغاز شد. در بررسي‌هاي اوليه هيچ مدرک هويتي در داخل لباس‌هاي جسد به دست نيامد بنابراين جسد به پزشکي قانوني منتقل شد.چند روز بعد زن و شوهري ميانسال با مراجعه به اداره پليس عنوان کردند که چند روزي است پسرشان بابک ناپديد شده است. از آنجا که اظهارات اين زوج با مشخصات جسد کشف شده مطابقت داشت اين زوج به پزشکي قانوني فرستاده شدند تا جسد را شناسايي کنند. بدين ترتيب مشخص شد جسد سوخته متعلق به بابک است.
 نظريه پزشکي قانوني
کارشناسان پزشکي قانوني اعلام کردند پسر جوان با ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده و بعد از قتل سوزانده شده است. اين در حالي بود که کارشناسان بررسي صحنه جرم نيز در گزارش خودشان اعلام کردند جسد در محل ديگري به آتش کشيده شده و سپس به محل کشف جسد منتقل شده چراکه فقط آثار سوختگي روي آن مشهود است و ساير آثاري که بتوان اطلاعات بيشتري به دست آورد در اطراف محل حادثه به دست نيامده است.اين در حالي بود که چند روز بعد ماشين بابک در حالي که کاملاً سوخته بود در فاصله چند کيلومتري کشف جسد پيدا شد.
 سرنخ پرونده
مادر مقتول در اظهاراتش که سرنخ بزرگي به مأموران داد ،گفت: مدتي قبل پسرم با دختري به‌نام کتايون دوست شده بود و علاقه زيادي به او داشت و از ما خواسته بود تا به خواستگاري اش برويم. من کتايون را نمي‌شناختم اما چند دفعه تلفني با او صحبت کرده بودم. بابک وقتي در خانه نبود يا سرکارش بود يا با کتايون قرار داشت به همين خاطر فکر مي‌کنم آن دختر از سرنوشت پسرم خبر داشته باشد.
با اظهارات مادر مقتول، مأموران به سراغ کتايون رفتند.

البته او در ابتدا اظهار بي‌اطلاعي کرد اما پس از چند روز عنوان کرد: چند ماه پس از ارتباط عاشقانه من و بابک، موضوع را به خانواده‌ام گفتم و ماجرا به گوش دايي هايم سهراب و سعيد هم رسيد. آنها خيلي عصباني شدند اما من به آنها گفتم که بابک پسر خوبي است و قصد سوء‌استفاده از من را ندارد و قرار است که باهم ازدواج کنيم. پس از آن دايي هايم ديگر حرفي نزدند و من هم فکر کردم که آنها حرفم را پذيرفتند. تا اينکه يک روز به من گفتند که با بابک قرار بگذار تا ما هم او را ببينيم. من هم با او تماس گرفتم و گفتم که دايي هايم براي آشنايي بيشتر مي‌خواهند تو را ببينند و بابک هم قبول کرد. ما سرقرار حاضر شديم و دايي هايم هم آمدند.

آنها به من گفتند تو برو ما با بابک کار داريم. همان لحظه احساس کردم که ممکن است بلايي سر بابک بياورند به همين خاطر گفتم که من جايي نمي‌روم اما آنها با کتک و داد و فرياد من را از آنجا دور کردند. وقتي از آنجا مي‌رفتم ديدم که دايي هايم بابک را کتک مي‌زنند. به خانه که رسيدم هرچه با تلفن بابک تماس گرفتم جواب نداد. آخر شب بود که مادر بابک با من تماس گرفت و گفت هنوز به خانه نرفته و بيشتر نگران شدم. اول فکر کردم بابک به خاطر قراري که من گذاشتم و باعث شد او با دايي هايم درگير شود با من قهر کرده و نمي‌خواهد با من حرف بزند اما بعد از چند روز متوجه شدم که او کشته شده است.
بررسي‌هاي مأموران نشان داد کتايون واقعيت را گفته و او اصلاً در جريان قتل نبوده و از انگيزه اعمال دو دايي اش هم خبر نداشته است.
 فرار متهمان
در ادامه مأموران که قصد بازداشت دو دايي کتايون را داشتند متوجه شدند که آنها به يکي از کشورهاي همسايه و بعد از آن به سمت يکي از کشورهاي اروپايي گريخته‌اند. با اينکه اسم اين دو متهم فراري در ليست پليس اينترپل قرار گرفته بود و متهمان نيز شناسايي شده بودند اما آنها به پليس ايران تحويل داده نشدند.
 با توجه به اينکه 11 سال از اين حادثه گذشته است و متهمان کماکان متواري هستند، کيفرخواست‌شان صادر و پرونده براي رسيدگي به شعبه 11 دادگاه کيفري استان تهران فرستاده شد. در ابتداي جلسه دادگاه پدر و مادر مقتول درخواست قصاص کردند. مادر مقتول هم به قضات گفت: 11 سال از حادثه گذشته اما ما هنوز نفهميديم که پسر ما به چه دليلي کشته شد. او کار خلافي نکرده بود و قصد داشت تا با دختر مورد علاقه‌اش ازدواج کند.
در ادامه وکلاي تسخيري دو متهم فراري نيز گفتند: با توجه به اينکه متهمان در دادگاه حاضر نيستند و مشخص نيست که قتل چگونه و به چه دليل رخ داده از قضات مي‌خواهيم که تا زمان بازداشت متهمان رأي صادر نشود.
پس از اظهارات اولياي دم و وکلاي متهمان قضات شعبه 11 براي صدور رأي وارد شور شدند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره