نماد آخرین خبر

الزامی شدن اجرای طرح فروش یک در میان صندلی هواپیما

منبع
مهر
بروزرسانی
الزامی شدن اجرای طرح فروش یک در میان صندلی هواپیما

مهر/ وزير راه و شهرسازي از استقبال فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران نسبت به الزامي شدن اجراي طرح فروش يک در ميان صندلي هواپيماهاي مسافري از اول آبان خبر داد.

محمد اسلامي در خصوص طرح آزمايشي يک در ميان نشستن مسافران هوايي از ابتداي آبان ماه امسال و اينکه آيا اين طرح اجرايي خواهد شد، اظهار داشت: در بازديدي که دکتر زالي به عنوان رئيس ستاد مقابله با ويروس کرونا در استان تهران از فرودگاه مهرآباد، شرکت‌ها، هواپيماها و سيستم‌هاي هندلينگ داشتند، در گزارشي که داشتند از عمليات انجام گرفته بسيار راضي بودند.

وي افزود: در خصوص اين طرح تعدادي از شرکت‌ها از ۱۰ روز پيش شروع به پذيرش مسافر در هواپيماها به صورت يک در ميان کردند تا در ادامه هر چه به اول آبان‌ماه نزديک‌تر مي‌شويم بقيه شرکت‌ها نيز اين فاصله را رعايت کنند. در تفاهمي که از لحاظ پروتکلي با وزارت بهداشت و کميته بهداشتي انجام گرفت، چون هواپيما هر سه دقيقه يک‌بار هواي داخل آن تخليه مي‌شود نگراني از بابت ماندگاري يک هواي آلوده وجود ندارد.

وي ادامه داد: حتي ايکائو هم در سندي که منتشر کرد اين مساله را الزام نکرد اما اين موضوع يعني رعايت فاصله در سفرهاي هوايي به لحاظ رواني و به خاطر اين‌که يک مطالبه اجتماعي بود. به همين خاطر تصميم گرفته شد با هماهنگي وزارت بهداشت نشستن يک در ميان در هواپيماها الزامي شود. طبيعي است که اين مساله روي هزينه بليت تأثير خواهد گذاشت که اين اجباري است و راهي غير از اين نداريم.

اين مقام مسئول در ادامه گفت: به همين خاطر برخي از شرکت‌ها اين کار را شروع و در ادامه به بقيه هم تسري داده مي‌شود. دليل تأخير هم اين بود که يکسري شرکت‌ها بليت پيش‌فروش کرده بودند که قرار شد به تدريج و حداکثر اول آبان اين فاصله‌گذاري رعايت شود و بعد از زمان اعلام شده هيچ شرکتي مجاز نيست بيش از ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفيت هواپيماهاي خود مسافر پذيرش کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar