نماد آخرین خبر

وزیر ارتباطات: تا پایان سال افزایش قیمت اینترنت نداریم

منبع
ايسنا
بروزرسانی
وزیر ارتباطات: تا پایان سال افزایش قیمت اینترنت نداریم

ايسنا/ وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: قيمت بسته‌هاي اينترنتي تغييري نداشته است و ما اجازه افزايش قيمت را تا پايان سال جاري به اپراتورها نخواهيم داد.

محمدجواد آذري جهرمي در اينستاگرام خود، از کاربران خواست سولاتشان را مطرح کنند تا به آنها پاسخ داده شود. او درباره ۱۲۰ گيگابايت اينترنت اساتيد اظهار کرد: از فردا  فعال‌سازي بسته اينترنت اساتيد آغاز خواهد شد.

وي در پاسخ به سوال يکي از کاربران که چرا دانشگاه آيت‌الله بروجردي جزو اينترنت رايگان که شامل دانشجويان مي‌شود، نيست؟ گفت: مسوولان دانشگاه شما بايد اطلاعات سامانه آموزشي خود را در سايت ما ثبت کنند، امروز حدود ۳۰۰ دانشگاه جديد ثبت‌نام کردند.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره انتقاد کاربران به افزايش قيمت بسته‌هاي اينترنتي بيان کرد: قيمت بسته‌هاي اينترنتي تغييري نداشته است و ما اجازه افزايش قيمت را تا پايان سال جاري به اپراتورها نخواهيم داد.

آذري جهرمي در پاسخ به اين سوال که آيا توسط اين وزارتخانه ۱۰ ميليارد تومان به باشگاه استقلال پرداخت شده است، خاطر نشان کرد: با 10 ميليارد پنج دکل مخابراتي جديد احداث مي‌کنيم تا حداقل ۱۵ روستاي جديد به اينترنت پرسرعت وصل شود.

وي با اشاره به اعتراض کاربران درباره مشکلات سامانه شاد بيان کرد: مشکلات شاد را با مرکز تماس به شماره ۹۹۹۰ از طريق تلفن‌هاي همراه اول يا ۰۲۱۴۳۰۸۱ از طريق ساير خطوط پيگيري کنيد.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره اقدامات انجام‌شده براي رفع پينگ بازي‌هاي آنلاين گفت: از زيرساخت خواستم براي بهبود کيفيت بازي‌هاي رايانه‌اي اقدامات جدي به عمل آورد و گزارش آن را خواهم داد.

بحثي درخصوص فيلترينگ اينستاگرام مطرح نيست

آذري جهرمي علت فيلترينگ تلگرام را حکم قضايي دانست و درباره فيلترينگ اينستاگرام نيز اظهار کرد: بحثي در اين خصوص مطرح نيست.

وي درباره سايت‌هاي شرط‌بندي توضيح داد: فعاليت اين سايت‌ها مخالف قوانين ايران است. متاسفانه از طمع و بعضا ناآگاهي افراد بهره مي‌گيرند را مردم را نقره‌داغ مي‌کنند. اطلاع دارم که پليس و دستگاه قضايي پيگيري جدي براي برخورد با گردانندگان اين اقتصاد ناسالم انجام مي‌دهند و ما هم از اين اقدام آنها حمايت مي‌کنيم.

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره اينترنت VDSL گفت: حدود ۷۰۰ هزار پورت توسط مخابرات ايران و شاتل آماده شده که به‌زودي افتتاح و به بهره‌برداري مي‌رسد.

آذري جهرمي درباره اينترنت محصلين علوم ديني و اساتيد حوزه بيان کرد: منتظر پاسخ نامه حوزه هستيم تا تسهيلات طلاب را هم ارائه کنيم.

او درباره چرايي فيلتر ديسکورد (نرم‌افزار برقراري تماس تلفني در بستر شبکه براي گيمرها) گفت: آنچه به من گفته‌اند اين است که نرم‌افزار ديسکورد از دامنه discordapp استفاده مي‌کرده و دامنه discord يک سايت غيراخلاقي بوده که از مدت‌ها قبل مسدود بوده است. اخيرا مالکان نرم‌افزار ديسکورد دامنه discord را از مالکان آن سايت غيراخلاقي خريده‌اند و نرم‌افزارشان را روي اين دامنه بالا آورده‌اند. بدين خاطر اين نرم‌افزار در ايران از دسترس خارج شده است. زيرساخت با ارائه اين توضيح از دادستاني خواسته است تا مجوز خروج دامنه ديسکورد از ليست مسدودي را صادر کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar