نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

سرقت خون پاپ ژان پل دوم برای چندمین بار

منبع
مشرق
بروزرسانی
سرقت خون پاپ ژان پل دوم برای چندمین بار

مشرق/ هنگام بستن ساختمان کليساي جامع در شب، رئيس اتاق مقدس سرقت جعبه حاوي يک بطري چند قطره خون را متوجه شد.

اسقف کليساي جامع شهر اسپولتو در مرکز ايتاليا گفت که يک جعبه طلا و کريستال حاوي قطرات خون ژان پل دوم (در سپتامبر ۲۰۲۰) از کليساي جامع اين شهر به سرقت رفته است.
روز چهارشنبه، اين جعبه از محراب يادبود پاپ لهستان که در سال ۲۰۰۵ پس از ۲۷ سال فعاليت در منصب پاپ درگذشت، دزديده شد.
هنگام بستن ساختمان کليساي جامع در شب، رئيس اتاق مقدس سرقت جعبه حاوي يک بطريِ چند قطره خون را متوجه شد. يادگار پاپ به طور موقت در کليساي جامع اسپولتو حفظ ميشد و قرار بود ماه آينده به کليساي جديدي در منطقه آمبريا که نام پاپ فقيد روي آن گذاشته شده بود، منتقل شود.
اسقف اعظم «رناتو بوکاردو» که سال‌ها در واتيکان از نزديکان ژان پل بود، مي‌گويد که مشخص نيست که اين صندوق همانطور که در گذشته براي ساير آثار مقدس در ايتاليا اتفاق افتاده است، براي فديه (کفاره) به سرقت رفته باشد يا نه.

گفتني است، چند سال پيش (۲۰۱۳) هم بطري حاوي خون ژان پل دوم ازکليسايي در ايتاليا به سرقت رفت. يک ظرف حاوي خون پاپ ژان پل دوم رهبر سابق کاتوليک‌هاي جهان که در کليسايي در شهر مورد علاقه اين پاپ «آکوئيلا» نگهداري مي‌شد، دزديده شد.
در آن زمان، دادستاني شهر آکوئيلا در پي سرقت خون پاپ ژان پل دوم در کليساي «سن پترو» آکوئيلا، تحقيقات خود را آغاز کرد و حتي رسانه‌هاي ايتاليا از اقدام شيطان‌پرستان براي دزديدن خون پاپ همزمان با برگزاري سال نوي شيطان‌پرستان (۲۵ تا ۲۹ ژانويه) سخن گفتند.
يک بار نيز در سال ۲۰۱۲ خون پاپ ژان پل دوم در قطاري از سوي سه سارق از دست يکي از کاردينال‌هاي نزديک به «آگوستو بالديني» به سرقت رفت.
در آن حادثه شيشه حاوي خون پاپ ژان پل دوم که در داخل کوله‌پشتي مخصوص کاردينال بالديني قرار داشت، در قطار توسط سه سارق که در سقف قطار کمين کرده بودند دزديده شد، اما پليس پس از سه ساعت، شيشه را در حالي که داخل علف و ني‌کنار ريل راه‌آهن انداخته شده بود، پيدا کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره