نماد آخرین خبر

چه افرادی فاصله‌گذاری اجتماعی را کمتر رعایت می‌کنند؟

منبع
ايسنا
بروزرسانی
چه افرادی فاصله‌گذاری اجتماعی را کمتر رعایت می‌کنند؟

ايسنا/ نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد که مردان و جوانان کمتر فاصله‌گذاري اجتماعي را رعايت مي‌کنند.

نتايج بررسي انجام شده حاکي از آن است که بيشتر مردان و دختران و پسران جوان در کشورهاي اروپايي و آمريکاي شمالي نسبت به بزرگسالان ديگر در اين مناطق به رعايت فاصله گذاري اجتماعي کمتر پايبند هستند.
آمارها نشان مي دهد 59 درصد از مردان به دستورالعمل هاي رعايت فاصله اجتماعي پايبند بوده اند، اين درحاليست که اين رقم در ميان زنان 69 درصد بوده است.
به گفته محققان کانادايي و آمريکايي، همچنين 71 درصد از زنان شرکت کننده در اين بررسي اعلام کرده اند که به منظور کمک به مهار کروناويروس از ترک منزل خودداري مي کنند، اين درحاليست که اين آمار در ميان مردان 59 درصد اعلام شده است.
علاوه بر اين، 49 درصد از جوانان 18 تا 24 سال تابع قوانين مربوط به رعايت فاصله اجتماعي هستند درحاليکه اين آمار در ميان افراد 25 سال و بالاتر حدود 90 درصد بوده است.

محققان اين پژوهش اظهار داشتند: نتايج بدست آمده از بررسي اخير نشان مي دهد مردان در مقايسه با زنان کمتر دستورالعمل هاي فاصله اجتماعي را رعايت مي کنند.
در اين مطالعه 2013 نفر از مردم کشورهاي اروپايي و آمريکاي شمالي مشارکت داشتند.
به گزارش يونايتدپرس، به گفته محققان همچنين زندگي در کشورهايي که دستورالعمل هاي فاصله گذاري اجتماعي با شدت بيشتري اعمال مي شود و تجربه فرد از علائم بيماري کوويد-19 بر تبعيت افراد از اين قوانين تاثيرگذار نبوده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar