ايرنا/ سرپرست پليس پيشگيري پايتخت گفت: سرشبکه توزيع موادمخدر غرب تهران در عمليات پليسي دستگير شد و صبح امروز طرح کشف مواد مخدر توسط سگ‌هاي مواد ياب در ترمينال غرب تهران به اجرا در آمد و انبارهاي اين پايانه مورد بررسي قرار گرفت.

بر اساس اعلام پليس تهران بزرگ، سرهنگ  "جليل موقوفه اي " روز سه شنبه گفت: تيم عمليات کلانتري با اقدامات پليسي موفق به دستگيري سرکرده شبکه پخش موادمخدر در غرب تهران شدند که در اين عمليات ۲ خودرو تيبا و پژو ۲۰۷ و يک موتورسيکلت که اقدام به توزيع مواد مخدر مي کردند، شناسايي شدند.
وي افزود: در اين عمليات دستور ايست براي سرنشينان ۲ خودرو و راننده موتورسيکلت صادر شد که متهمان قصد فرار داشتند، در ادامه ماموران اقدام به تيراندازي به لاستيک خودرو پژو ۲۰۷ کرده و پس از توقيف آن، راننده هاي خودرو تيبا و موتورسيکلت نيز دستگير شدند و در بررسي از خودروها موادمخدر شيشه و هروئين کشف شد.
موقوفه اي عنوان کرد: با توجه به اينکه احتمال مي رفت متهمان داخل خودرو موادمخدر ديگري را جاساز کرده باشند، خودروها به کلانتري منتقل و در ادامه سگ هاي مواد ياب ناجا خودروها را بررسي کردند.
اين مقام پليسي اظهار داشت: با دستگيري اين ۳ متهم، شبکه توزيع موادمخدر غرب تهران متلاشي شد و متهمان براي سير مراحل قانوني در اختيار مقام قضايي قرار گرفتند و تحقيقات تکميلي در اين پرونده ادامه دارد.
موقوفه اي در خصوص بررسي و گشت هاي نامحسوس در پايانه غرب تهران گفت: با همکاري پليس مبارزه با موادمخدر ناجا و پليس مبارزه موادمخدر تهران انبارهاي ترمينال غرب تهران مورد بررسي قرار مي گيرد.
وي افزود: براي بررسي هاي بيشتر از سگ هاي مواد ياب استفاده مي کنيم و بسته و محموله هايي که از طريق اتوبوسراني منتقل مي شوند مورد بررسي و کنترل قرار مي گيرد.
سرپرست پليس پيشگيري پايتخت گفت: اين بررسي ها و کنترل ها به صورت نامحسوس و در روزهاي مختلفي صورت مي گيرد.

دستگيري جاعل اسناد ومدارک در پايتخت 
رئيس پايگاه سوم پليس آگاهي پايتخت از دستگيري و انهدام باند سرقت و کلاهبرداري خبر داد و گفت: ۴ فقره پرونده سرقت کشف شد.
سرهنگ  "قاسم دستخال " روز سه شنبه در تشريح خبر گفت: پانزدهم شهريور ماه يکي از شهروندان با مرکز فوريتهاي پليسي ۱۱۰ تماس گرفته و حضور ۲ نفر سارق مامور نما با لباس و تجهيزات پليسي را در منزل خود گزارش مي دهد که با حضور ماموران گشت کلانتري ۱۲۴ قلهک ۲ نفر سارق بنام هاي رضا و حسن دستگير مي شوند و پرونده اي با موضوع سرقت بعنف تشکيل و جهت رسيدگي تخصصي به پليس آگاهي واصل مي شود.
وي گفت: سارقان که دو نفر بوده اند خود را از عوامل شرکت هاي حفاظتي و مراقبتي معرفي و اظهار مي دارند که با هماهنگي شخصي به نام  "سيامک " در آن محل حضور داشته و زماني که شاکي به داخل منزل وارد شده در حال سرقت بوده اند که خود را از ماموران معرفي و اقدام به دستبند زدن شاکي مي کنند.
اين مقام انتظامي تصريح کرد: کارآگاهان در ادامه تحقيقات متوجه مي شوند  "سيامک " داراي سوابق متعدد کيفري مي باشد که با اخذ دستور قضائي و با اقدام به موقع پليسي بيستم شهريور ماه او نيز دستگير و به پليس آگاهي منتقل مي شود.
سيامک در تحقيقات اوليه منکر هرگونه ارتباط با متهمان را داشت که با انجام مواجهه حضوري و ارائه مستندات به ارتباط با آنها معترف و اظهار داشت: با همدستي يکي از دوستانم بنام امير اقدام به تنظيم سند مجعول در خصوص ملک شاکي کرده ايم و از اين طريق قصد فروش ملک را داشتيم که با حضور شاکي نقشه مان برملا شد.
سرهنگ دستخال ادامه داد: پس از اعتراف  "سيامک " کارآگاهان با هماهنگي مقام قضائي مخفيگاه  "امير "را در محدوده خيابان مطهري شناسايي و او را دستگير مي نمايند که در تحقيقات اوليه با اظهارات ضد و نقيض خود سعي در به انحراف کشيدن پرونده را داشته که پس از مواجه با ادله متقن کارآگاهان در تحقيقات تکميلي مشخص شد امير با تشکيل باند و با استفاده از مدارک هويتي يکي ديگر از همدستانش به نام سعيد وکالت کاري به نام سيامک تنظيم کرده و با اسناد ساختگي تنظيم شده با هماهنگي شرکت هاي حفاظتي و مراقبتي که داراي تجهيزات پليسي اعم از دستبند، بوده اند خانه هايي را که از قبل شناسايي شده بود تصرف، و با اقدامات بعدي قصد فروش آنها را داشته اند.
دستخال بيان داشت: اعترافات امير طي شرحي به نظر مقام محترم قضائي رسيد و با اخذ دستور قضايي سعيد نيز بيست و هشتم مهر ماه در محدوده خيابان مرزداران دستگير و به بزه انتسابي معترف شد و با انجام تحقيقات تکميلي تعداد ۳ نفر ديگر از شکات که با همين شيوه و شگرد مورد سرقت واقع شده بودند متهمين را شناسايي و با تکميل پرونده نامبردگان با قرار صادره از سوي بازپرس شعبه ۵ دادسراي ناحيه ۳ تهران به زندان معرفي شدند.

کشف ۶۰ هزار عدد ماسک احتکار شده در جنوب غرب تهران 
رئيس پليس امنيت عمومي تهران بزرگ از کشف بيش از ۶۰ هزار عدد ماسک احتکاري از يک انبار در جنوب غرب تهران خبر داد و گفت: يک نفر در اين رابطه دستگير شد.
سردار "علي ذوالقدري" درباره جزئيات اين خبر گفت: با توجه به شيوع بيماري کرونا و موج سوم اين بيماري و نياز بيش از پيش مردم به اقلام بهداشتي از جمله ماسک و مواد ضدعفوني کننده، شناسايي محتکران اين اقلام در دستور کار ماموران پليس امنيت عمومي تهران بزگ قرار دارد.
وي افزود: در اين راستا روز گذشته نوزدهم آبان ماه ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومي پليس امنيت پايتخت با اقدامات اطلاعاتي و پليسي انباري را در خصوص احتکار ماسک هاي بهداشتي در يکي از محلات تهرانسر در جنوب غرب تهران شناسايي کردند.
ذوالقدري ادامه داد: ماموران با اخذ مجوز قضائي و در بازرسي از اين انبار بيش از۶۰ هزار ماسک سه لايه را کشف کردند.
اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به دستگيري يک نفر در اين رابطه بيان کرد: پس از تکميل پرونده متهم به همراه اقلام بهداشتي کشف شده تحويل مراجع قضائي شد.
رئيس پليس امنيت عمومي تهران بزرگ با اشاره به اينکه کارشناسان ارزش ريالي ماسک هاي کشف شده را حدود يک ميليارد ريال برآورد کرده اند، از مردم خواست در صورت اطلاع از وجود هرگونه اقلام بهداشتي احتکار شده، بلافاصله موضوع را از طريق مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ به ماموران اطلاع دهند.

کشف ۵۶۶کيلوگرم انواع مواد مخدر 
رييس پليس مبارزه با مواد مخدر فاتب گفت: در اجراي طرح هاي امنيتي محله محور و دستگيري خرده فروشان موادمخدر با هدف پيشگيري از اعتياد و پاکسازي مناطق آلوده شهر تهران و کاهش جرائم در پايتخت ۳۰ قاچاقچي، يکهزار و ۹۱۷ خرده فروش و ۲هزار و ۳۸۲ معتاد متجاهر دستگير و ۵۶۶ کيلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.  
سرهنگ "عبدالوهاب حسوند" گفت: در راستاي ارتقاء امنيت اجتماعي و برخورد با هنجارشکنان جامعه، طرح امنيت محله محور با هدف پيشگيري پيشگيري از اعتياد و پاکسازي مناطق آلوده شهر تهران و کاهش جرائم پس از برگزاري جلسه توجيهي براي کارکنان و شناسايي مناطق جرم خيز و آلوده با اقتدار کامل در چندين مرحله در سطح پايتخت اجرا شد.
وي افزود: تيم هاي عملياتي پايگاه هاي پليس مبارزه با مواد مخدر و ماموران پر تلاش يگان امداد و کلانتري هاي تابعه تهران بزرگ در اجراي ۲۸۲ مرحله طرح، موفق به دستگيري تعداد ۳۰ قاچاقچي مواد مخدر، يکهزار و ۹۱۷ نفر خرده فروش و توزيع کننده مواد مخدر شدند و ۲ هزار و ۳۸۲معتاد متجاهر نيز از سطح شهر تهران جمع آوري شد.
حسنوند با بيان اينکه طي ۲۰روز گذشته تاکنون از قاچاقچيان مواد مخدر و خرده فروشان مواد افيوني ۵۶۶ کيلو گرم انواع مواد افيوني کشف شده است تاکيد کرد: در اين رابطه ۱۵۲ خودرو و ۵۶ موتورسيکلت نيز توقيف شده است.
رييس پليس مبارزه با مواد مخدر فاتب با بيان اينکه در بررسي هاي پليسي حکايت از آن دارد که افراد معتاد در بسياري از جرائم و آسيب ها از جمله وقوع سرقت و نابساماني خانواده نقش دارند تصريح کرد: در ۲۰ روز گذشته با تلاش پايگاه هاي پليس مبارزه با مواد مخدر فاتب، ماموران يگان امداد و کلانتري هاي تابعه تهران بزرگ دو هزار و ۳۸۲معتاد متجاهر نيز از سطح معابر و محلات شهر تهران و پاتوق هاي استعمال مواد مخدر جمع آوري و به مراکز بازپروري منتقل شدند.

دستگيري سارقان خودرو و موتورسيکلت محله شهدا 
رئيس کلانتري ۱۱۰ شهدا از دستگيري دو سارق لوازم خودرو به همراه کشف خودرو و موتورسيکلت سرقتي خبر داد و گفت: اين سارقان سابقه دار بودند.

سرهنگ "رضا حيدري" اظهار داشت: دوشنبه ۱۹ آبان ماه حوالي ساعت يک ظهر عوامل گشت کلانتري ۱۱۰ شهدا جهت پيشگيري از سرقت در خيابان جعفري يک خودرو پرايد مسروقه کشف مي‌کنند که در همين حين ماموران به موتورسواري که در حال پرسه زني بوده مشکوک مي‌شوند و موتورسيکلت را متوقف مي‌کنند.
وي افزود: ماموران گشت از راکب موتورسيکلت درخواست مدارک مي‌کنند که وي به ماموران اعلام کرد که مدارک به همراه ندارد و ماموران بعد از استعلام متوجه مي شوند موتورسيکلت مذکور سرقتي است.
حيدري تصريح کرد: پس از اين جريان، ماموران به سر صحنه پرايد سرقتي باز مي‌کردند و متوجه مي شوند که خودرو پرايد هنوز داغ است و با بررسي دوربين هاي مداربسته مشخص شد که يک نفر از دو نفري که سوار بر موتورسيکلت بودند، خودرو مسروقه را پس از سرقت لوازمش به خيابان جعفري آورده و رها کردند.
وي افزود: پس از دستگيري متهمان، آن ها توسط واحد گشت به همراه يک دستگاه خودرو و موتورسيکلت سرقتي به کلانتري منتقل شدند. اين دو سارق ۳۴ ساله هستند و حدود ۳ سال پيش در زندان بزرگ تهران با يکديگر آشنا مي‌شوند و هر دو نفر هم به دليل سرقن محتويات خودرو روانه زندان شده بودند. که مجدد با هم به سرقت مي‌روند و به ۲۱ فقره سرقت خودرو و لوازم خودرو اعتراف کردند.
رئيس کلانتري ۱۱۰ شهدا اظهار کرد: پس از شناسايي مالباخته هاي پرونده، افراد به کلانتري دعوت و هر دو سارق را شناسايي کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar