ايسنا/ مدير عامل مترو تهران با بيان اينکه قول داديم تا پايان سال ۱۲ ايستگاه مترو را به بهره برداري برسانيم اعلام کرد: هفته آينده ايستگاه مترو برج ميلاد به بهره برداري مي رسد.

علي امام عصر امروز در مراسم آغاز احداث عمليات پايانه مترو آزادگان و توسعه جنوبي خط ۳ مترو که با حضور شهردار تهران برگزار شد، با بيان اينکه خط ۳ در چند مرحله به بهره برداري رسيده و امسال در نظر داريم تنها ايستگاه باقيمانده از اين خط يعني اقدسيه را نيز افتتاح کنيم، گفت: بر اساس طرح اوليه پرونده خط ۳ بسته مي شود اما نبود پايانه يکي از نقص هاي بزرگ اين خط بود که سرويس دهي مطلوب و بهره برداري مناسب از شبکه مترو را دچار اختلال مي کرد که امروز کلنگ ساخت اين پايانه به زمين زده مي شود.
وي با بيان اينکه توسعه جنوبي خط ۳ در طرح جامع ريلي پيش بيني شده و سال گذشته نيز با پيگيري هاي شهردار، رئيس شوراي شهر و تصويب کميسيون ماده ۵ ، ساخت پرديس سلامت علوم پزشکي تهران در منطقه ۱۸ به تصويب رسيد که امروز با آغاز توسعه جنوبي خط ۳ سرويس دهي به اين بيمارستان و همچنين اتصال مترو به اسلامشهر صورت خواهد گرفت، گفت: اميدواريم حداکثر ظرف مدت ۳۶ ماه هم پايانه و هم توسعه جنوبي خط ۳ به سرانجام برسد.
وي با بيان اينکه اواخر سال گذشته مناقصه انتخاب پيمانکار اين خط برگزار شد که براي اولين بار به صورت ۷۰ به ۳۰ درصد معامله انجام شد گفت: بر اين اساس پيمانکار ۳۰ درصد هزينه را نقدا دريافت کرده و ۷۰ درصد نيز از طريق مجتمع ايستگاهي کار خود را پيش خواهد برد.
مديرعامل مترو تهران در خاتمه همچنين اظهار کرد: با خبر شديم که مشکلات اوراق مشارکت نيز در حال برطرف شدن است و اميدواريم با همت و پيگيري مسئولان شهرداري علاوه بر اين اوراق مشارکت از بودجه مترو نيز در راستاي توسعه خطوط و افتتاح ايستگاه ها استفاده کنيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar