مهر/ مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی خبر تولید فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس از گوشت سگ در مشهد را که در فضای مجازی بازنشر شده است تکذیب کرد.

 دکتر احمد شریعتی در این باره گفت: بازنشر مطلب تولید فرآورده‌های گوشتی از گوشت سگ در مشهد موضوعی تکراری و نادرست است و با عاملان این خبرهای کذب برخورد قانونی خواهد شد. چندی است در فضای مجازی تصاویری از سلاخی تعدادی سگ با عبارت «بازداشت رئیس کارخانه تولید سوسیس بهتک در مشهد که روزانه ۷۰۰ کیلو گوشت سگ را تبدیل به سوسیس می‌کرد» در حال بازنشر است.

مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی افزود: چنین واحد تولیدی در مشهد و استان خراسان رضوی فعالیت نداشته است. با عنایت به این‌که این موضوع باعث تشویش اذهان و نگرانی بخش زیادی از جامعه شده، ضمن تاکید بر نادرست بودن این ادعا از دادستان عمومی و انقلاب مشهد کمک خواسته‌ایم تا ضمن پیگرد قضایی، دستور لازم برای برخورد با عاملان انتشار چنین مطالبی که اعتماد عمومی را خدشه‌دار می‌کنند صادر شود.

خراسان رضوی در تولید گوشت قرمز، گوشت سفید و تخم‌مرغ رتبه‌های نخست تا سوم کشور را به خود اختصاص داده و شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف در عرضه فرآورده‌های خام دامی را به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar