فارس/ مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربی گفت: برابر اطلاعات به دست آمده سه کوهنورد اهل استان‌های گلستان، آذربایجان‌شرقی و زنجان که روز پنج‌شنبه در هوای برفی برای صعود به کوه سه‌هزار و ۳۵۰ متری بلقیس به شهرستان تکاب سفر کرده ‌بودند، در ارتفاعات این کوه مفقود شدند.

امیر جعفرزاده اظهار داشت: برابر اطلاعات  به دست آمده سه کوهنورد اهل استان‌های گلستان، آذربایجان‌شرقی و زنجان که روز پنج‌شنبه در هوای برفی برای صعود به کوه سه‌هزار و ۳۵۰ متری بلقیس به شهرستان تکاب سفر کرده ‌بودند، در ارتفاعات این کوه مفقود شدند.
وی ادامه داد: این کوهنوردان عصر پنج‌شنبه با وجود هوای برفی و کولاکی به ارتفاعات کوه بلقیس صعود کردند اما از اواخر روز جمعه ارتباط آنها قطع شده و هیچ خبری از وضعیت آنها در دسترس نیست.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر آذربایجان‌غربیتصریح کرد: ٢ تیم شامل تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر و هیئت کوهنوردی تکاب بلافاصله پس از اطلاع از مفقود شدن این کوهنوردها وارد عمل شده و از ساعت 8 صبح روز شنبه عملیات جستجو برای یافتن آنها را آغاز کردند.
جعفرزاده خاطرنشان کرد: تیم‌های امداد و نجات کوهستان برای یافتن این کوهنورها از چند مسیر مختلف به ارتفاعات کوه بلقیس صعود کردند که امروز ظهر یک نفر را در وضعیت سلامتی کامل پیدا کرده و عملیات جستجو برای یافتن 2 نفر دیگر همچنان ادامه‌ دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar